Latarki Maglite – co powinieneś o nich wiedzieć?

Za amerykańską firmą Mag Instrument Inc. stoją niemal 4 dekady doświadczenia w produkcji najwyższej klasy latarek. Od samego początku, wszystkie latarki Maglite, produkowane są całkowicie na terenie USA. Jest to tylko jeden z powodów bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości tych urządzeń. Zapraszamy do dalszej lektury i sprawdzenia jakie są inne zalety latarek Maglite.

Latarki Maglite – odrobina historii

Założycielem firmy Mag Instrument Inc. jest Anthony Maglica, syn chorwackich imigrantów, którzy przybyli do USA w poszukiwaniu lepszego jutra. Firma została założona w 1955 roku, a w ciągu pierwszych 20 latach Anthony Maglica zajmował się produkcją precyzyjnych części na potrzeby wojska i branży lotniczej. Nabyte w ciągu tych dwóch dekad przywiązanie do detali, precyzja i sumienność wykorzystane zostały do stworzenia pierwszego modelu latarki Maglite. Ujrzał on światło dzienne w 1979 roku i był w całości zaprojektowany i wykonany przez założyciela firmy. Co ciekawe, po dziś dzień Anthony Maglica osobiście nadzoruje wszystkie nowe projekty.

Latarka Maglite mini, midi czy full size

Latarki Maglite standardowo produkowane są w trzech rozmiarach: mini, midi oraz tak zwanym full size. Jeśli szukasz niewielkiej, kompaktowej latarki, którą będziesz mógł mieć zawsze przy sobie sprawdź latarki Maglite mini. Sztandarowym modelem w tej klasie jest latarka Maglite Solitaire LED, o długości zaledwie 8 cm i wadze 24 g. Dzięki niewielkim rozmiarom można ją z łatwością używać jako brelok przy kluczach, aby zawsze mieć ją przy sobie.

Latarki Maglite midi to modele pośrednie między kieszonkowymi latarkami a pełnowymiarowymi modelami w rodzaju policyjnych latarek Maglite. Zależnie od wybranego modelu generują one strumień światła o mocy od niecałych 150 do ponad 600 lumenów. Największe latarki Maglite to modele z serii ML300 – określane czasem również jako latarki Maglite 3D i 4D LED. Warto wspomnieć tu, że skrót D oznacza w amerykańskiej nomenklaturze baterie R20. Tak więc 3D i 4D oznacza ilość baterii R20, którymi zasilany jest dany model.

Jaką latarkę Maglite wybrać?

Wybór konkretnego modelu latarki powinien być podyktowany przede wszystkim tym gdzie, w jakich warunkach i jak długo będziemy ją użytkować. Jeśli szukamy latarki do domu, której będziemy używać sporadycznie, możemy sięgnąć po średnie i duże latarki bateryjne. Modele te sprawdzą się również w przypadku, gdy zależy nam na maksymalnej mocy i zasięgu strumienia światła. A jeśli latarkę chcemy mieć cały czas przy sobie, to o wiele lepszym wyborem będzie kompaktowa latarka LED lub latarka taktyczna z serii MAG-TAC.

Baterie czy akumulator do latarki Maglite?

Zdecydowana większość latarek Maglite to modele zasilane bateryjnie. Kompaktowe latarki mini zasilane są bateriami AAA. W przypadku modeli Maglite midi są to głównie baterie R14 (w standardzie amerykańskim oznaczane jako C). A duże urządzenia, w tym policyjne latarki Maglite, będą potrzebować baterii R20 (D-Cell). Istnieją jednak również opcje dla osób, które nie chcą kupować często nowych baterii. Są to latarki zasilane specjalnymi akumulatorami, które należy naładować po wyczerpaniu. Pamiętajmy, że do ciągłego używania takiej latarki niezbędny jest dostęp do sieci energetycznej. Do modeli z akumulatorem należy na przykład latarka MAG-TAC Rechargeable LED.

ZDJĘCIE: Baterie-czy-akumulator-do-latarki-Maglite

Latarki Maglite – opinie

Produkty Maglite, praktycznie od pojawienia się na rynku kilkadziesiąt lat temu, cieszą się nieposzlakowaną opinią. O jakości i trwałości latarek Maglite może świadczyć chociażby to, że są one na wyposażeniu wielu amerykańskich jednostek służb mundurowych. Produkty Maglite były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane przez różne międzynarodowe instytucje i prasę. Na ich temat rozpisywały się między innymi Wall Street Journal czy Fortune. Szerokim echem odbiła się również wypowiedź CEO firmy Apple, który stwierdził że chciałby, aby komputery Apple stały się takim samym synonimem jakości jak latarki Maglite. A opinie polskich konsumentów, którzy kupili konkretne modele latarek Maglite możecie przeczytać na stronie www.elatarka.pl

Jakość, niezawodność, wytrzymałość to tylko kilka słów, którymi można opisać latarki Maglite. Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia, które posłuży Ci przez długie lata, bez wahania możesz sięgnąć po produkty tej marki.

Aktualności