Jaki uchwyt samochodowy do telefonu będzie dla ciebie najlepszy?

Nowoczesne smartfony służą nie tylko do dzwonienia, ale mogą także posłużyć jako radio czy też GPS. Z tego powodu warto zainwestować w wysokiej jakości uchwyty samochodowe do telefonu, które zapewnią maksymalny komfort korzystania z urządzenia w trakcie jazdy. Poznaj najpopularniejsze rodzaje uchwytów samochodowych i wybierz ten, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

uchwyt na telefon
fot. 4gsm.pl

Uchwyty samochodowe mocowane na szybie

Ten typ uchwytu samochodowego należy do najpopularniejszych modeli na rynku akcesoriów do smartfonów. Ogromną zaletą jest szybki i łatwy montaż urządzenia i możliwość umieszczenia go niemalże w dowolnym miejscu na szybie. Takie ustawienie pozwala również na swobodne korzystanie z telefonu, który znajduje się we właściwej odległości od oczu.

Przed zakupem uchwytu mocowanego na szybie warto sprawdzić stabilność urządzenia oraz właściwości przyssawki. Słaba jakość mocowania może spowodować odpadnięcie uchwytu z telefonem podczas jazdy, co może być niebezpieczne i nawet doprowadzić do kolizji. Dla niektórych osób problemem może być również fakt, iż uchwyt ogranicza nieco widzenie lub rozprasza podczas jazdy.

Uchwyty na telefon na kokpit w samochodzie

Sklep 4GSM.pl oferuje bogaty wybór uchwytów samochodowych montowanych na desce rozdzielczej lub na kokpicie. Takie rozwiązanie sprawdzi się u osób, które nie lubią rozpraszających uwagę gadżetów montowanych na szybie. Telefon zamocowany na desce lub kokpicie znajduje się w odpowiedniej odległości pozwalającej na swobodne czytanie mapy GPS.

Tego typu urządzenie można szybko zamontować oraz zdemontować, a także ustawić w najwygodniejszym dla siebie miejscu. Jedynym minusem może być fakt, iż niektóre mocowania średnio trzymają smartfona, co może grozić upadkiem telefonu na podłogę samochodu. Większość uchwytów na kokpit to urządzenia magnetyczne, które przy dłuższym użytkowaniu mogą nieznacznie zakłócać działanie GPSu.

Uchwyty samochodowe do kratki nawiewu

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie uchwytu samochodowego na kratce nawiewu. Zamocowanie telefonu w tym miejscu nie ogranicza pola widzenia, a jednocześnie pozwala na bezproblemowe korzystanie z GPSu czy też szybkie odebranie połączenia przychodzącego i ustawienie trybu głośnomówiącego.

Uchwyty samochodowe na kratce nawiewu mogą jednak przyczynić się do uszkodzenia tego elementu samochodu oraz pogorszenia przepływu powietrza. Szczególną ostrożność należy zachować zimą, ponieważ ciepłe powietrze może doprowadzić do przegrzania telefonu. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model będzie pasował do specyfiki kratki nawiewu.

Uchwyty samochodowe mocowane w slocie CD

Zamocowanie uchwytu samochodowego w slocie CD to dość praktyczne rozwiązanie, przeznaczone przede wszystkim dla lekkich telefonów. Urządzenie w żaden sposób nie ogranicza pola widzenia, zapobiega również powstawaniu plątaniny z kabli w pobliżu kierownicy. Nie sprawdzi się jednak u osób, które chcą korzystać z odtwarzacza CD.

Aktualności Poradniki Smartfony