Jaki hosting wybrać na stronę dla firmy?

Założyłeś pierwszą w swoim życiu firmę i nagle okazało się, że stoi przed Tobą zatrważająca ilość zadań? Nie tylko musisz znać się na przedmiocie swoich działań, nie tylko musisz oferować wartościowe i wyjątkowe produkty. Musisz też przede wszystkim sprawić, żeby usłyszeli o Tobie potencjalni klienci. Strona to podstawa promowania każdej firmy. Podczas tworzenia własnej witryny pojawiają się jednak kolejne komplikacje. Należy się zastanowić nad kilkoma niezwykle ważnymi kwestiami. Między innymi oprawą graficzną i wyborem hostingu.

hosting-0816

Hosting – podstawowe informacje

Hosting bierze się naturalnie od angielskiego słowa “host” – gospodarz. Bo firmy zajmujące się tego typu działalnością właśnie goszczą nasze strony w swojej przestrzeni. Do ich zadań należy administrowanie serwerami oraz dbanie o bezproblemowe działanie witryny.

Obecnie w Polsce funkcjonują dziesiątki, a być może nawet setki firm proponujących hosting. Należy pamiętać, że od oferowanych przez nich serwerów wiele zależy. Liczą się parametry komputerów, na których twardych dyskach umiejscowiono stronę. Wielkie znaczenie ma też program zawiadujący przepływem tych danych. Kluczowe wreszcie są umiejętności ludzi administrujących serwerem.

W razie jakiejkolwiek awarii muszą oni działać błyskawicznie i uniknąć sytuacji, w której strona zniknie z sieci (w przypadku niektórych firm kilka godzin bez strony może oznaczać znaczne straty). O jakości hostingu decyduje także odporność na ataki hackerskie oraz wszelkiego rodzaju programów malwarowych.

Dopasuj hosting do swoich potrzeb

Cena przestrzeni na serwerze powinna być istotnym, ale nie najważniejszym czynnikiem. Należy pamiętać, że zazwyczaj razem z ceną maleje jakość. Najtańsze czy nawet darmowe hostingi wcale nie muszą być najlepsze. Wręcz przeciwnie, mogą okazać się zdradliwe. Odwiedzający stronę potencjalni klienci mogą natknąć się na liczne reklamy innych produktów.

Może też zdarzyć się, że strona całkowicie przestanie działać. Jeśli nie jesteś specjalistą, zwróć się do znajomych, którzy pozwolą Ci ocenić oferowane standardy techniczne. Liczy się chociażby jakość zawartych na serwerach baz danych MySQL. Nie bez znaczenia pozostają też kwestie użytkowe. Nie ma sensu tracić czasu na przemieszczanie się po zawiłych i kłopotliwych interfejsach. Zwróć uwagę na to, czy panel administracyjny jest dla Ciebie jasny i przejrzysty.

Aktualności Internet Poradniki