Jak wybierać telefony dotykowe?

Telefon dotykowy to najczęstszy wybór przeciętnego użytkownika urządzeń mobilnych. Jego popularność to efekt kilku czynników; nowoczesnych rozwiązań, wygody i dostosowania do aktualnych potrzeb klientów. Wybór konkretnego modelu nie jest już jednak taki oczywisty – jak zatem wybierać telefony dotykowe, by być w pełni zadowolonym?

Wielkość ma znaczenie

Skoro decydujemy się na zakup telefonu dotykowego, zwróćmy uwagę na to, by jego ekran był możliwie jak największy. Dlaczego? Warto pamiętać, że chociaż duży telefon nie zawsze jest poręczny, to jednak zdecydowanie łatwiej jest z niego korzystać. Dotyczy to szczególnie osób, które piszą dużo wiadomości tekstowych lub często surfują po Internecie; dzięki dużemu ekranowi obie czynności będą znacznie łatwiejsze. Znaczenie ma również wielkość… kwoty, jaką musimy wydać na telefon. Nie zapominajmy, że na rynku dostępne są rozwiązania, które powinny być satysfakcjonujące także dla osób, które nie chcą wydać za dużo na nowy telefon. Często tańsze wersje różnią się od najdroższych modeli jedynie brakiem niektórych pomniejszych udogodnień.

Systemy i parametry

Tak jak w przypadku każdego smartfona, dużą rolę przy wyborze konkretnego modelu odgrywa wgrany w aparat system operacyjny. Android, Windows czy może iOS (tutaj domyślnie mamy do czynienia z produktem Apple)? Ważne w tym wypadku jest, na czym najbardziej nam zależy – jeśli chcemy mieć dostęp do najnowszych i bardzo zróżnicowanych aplikacji, powinniśmy postawić na Androida; z kolei jeżeli ważniejsze jest dla nas optymalne działanie systemu, lepszym wyborem będzie Windows. Oprócz wyboru systemu powinniśmy zwracać uwagę również na parametry telefonu. Najważniejszym jest okres żywotności baterii; oczywiście im dłuższy, tym lepszy. Warto również sprawdzić parametry ekranu czy materiały, z których został wykonany telefon.

Funkcje multimedialne

To oczywiście standardowy czynnik decydujący o wyborze każdego modelu telefonu, nie tylko tego dotykowego. Najczęściej zależy nam na tym, by zakupionym smartfonem móc wykonywać zdjęcia jak najwyższej jakości – dzięki temu zbędne jest kupowanie osobnego aparatu fotograficznego. Wciąż ważny jest dobry odtwarzacz muzyczny, niektóre osoby zwracają również uwagę na możliwość kręcenia krótkich ujęć filmowych. Obecnie coraz ważniejsze jest jednak to, by telefony mogły obsługiwać różnego rodzaju pakiety multimedialne, czyli chociażby odtwarzać wideo w jakości HD. Dla niektórych osób mogą być istotne także nietypowe funkcje smartfona, a raczej jego kompatybilność z innymi urządzeniami; przykładem mogą być telefony Alcatel OneTouch, do których można podłączyć np. głośnik bezprzewodowy.

Wybierając telefony dotykowe musimy zwrócić szczególną uwagę na ekran; to dzięki niemu będziemy mogli obsługiwać aparat, dlatego ważne jest, by jego wielkość była jak najbardziej komfortowa, a parametry – dopasowane. Nie można jednak zapominać o innych funkcjach czy właściwościach urządzenia; są tak samo ważne, jak w każdym innym aparacie telefonicznym.

Aktualności Poradniki Smartfony