Jak ustawić telewizor w salonie? Praktyczne porady

Telewizor możemy ustawić w dowolnym pokoju lub też kuchni, ale zwykle wieszamy go w salonie. Najnowszy telewizor Samsung czy Sony zachwyca swoim designem, a w odpowiednim miejscu prezentuje się wprost wspaniale. Dla wielu z nas jest wizytówką i centrum nowoczesnego mieszkania. Poniżej podpowiemy, jak go wkomponować we wnętrze, aby prezentował się wspaniale. Oto kilka inspiracji.

Pierwszym dylematem jest wybór idealnego telewizora do salonu – kusząco prezentuje się np. Sony lub telewizor Samsung QLED. Jeśli jednak udało Ci się podjąć decyzję, teraz musisz wybrać doskonałe miejsce na ustawienie lub powieszenie telewizora. Przekonamy Cię, że pomysłów jest naprawdę sporo.

Wybierz miejsce – to podstawa

W zasadzie dobrze jest wiedzieć wcześniej, gdzie ustawimy telewizor. Od tego zależy wybór konkretnego modelu – jego wielkość, a także grubość. Aby Twój telewizor – Samsung QLED lub LG OLED – prezentował się jak dzieło sztuki, musisz wcześniej wykonać projekt mieszkania. Pamiętaj też, że od wyboru miejsca, w którym zamontujesz telewizor, zależy komfort widza. Od razu zastanów się także nad oświetleniem.

Meblościanka

Do niedawna telewizor po prostu stawialiśmy na specjalnej szafce RTV, ale teraz w modzie są tzw. meblościanki. Często decydujemy się także na powieszenie go na ścianie – np. telewizor Samsung QLED czy inny model można błyskawicznie zamontować. Meblościanka nie tylko zdejmuje nam kłopot z głowy, ale stanowi też dodatkowe miejsce na płyty DVD. Jeśli lubisz jednak lżejszy styl, zaplanuj zabudowę ściany z forniru lub płyty mdm.

Słońce – przyjaciel czy wróg?

Wysokiej jakości telewizor, jak np. Samsung QLED TV, charakteryzuje się dużą jasnością obrazu, więc możesz go ustawiać w mocno nasłonecznionym miejscu. Nie ustawiaj go jednak naprzeciwko okna, bo znacznie wpłynie to na Twój komfort. Najlepiej częściowo zasłonić okno w trakcie oglądania filmu albo też zdecydować się na rolety typu „screen”. Ich zaletą jest to, że częściowo pochłaniają światło.

Telewizor czy dzieło sztuki?

W modzie są obecnie jasne pomieszczenia, ozdobne panele, betony oraz podwieszane sufity. W centrum tej nowoczesnej aranżacji zwykle ustawiamy ogromny telewizor – np. Samsung QLED TV czy Philips, który zapewni nam wrażenia niczym w kinie. Ponadto telewizor wygląda wtedy jak dzieło sztuki! W podwieszanym suficie zadbaj zaś o oświetlenie, które zagwarantuje odpowiednie warunki na filmowe seanse.

Jeśli chcemy cieszyć się niezwykłymi wrażeniami i pięknem w naszym mieszkaniu, warto zastosować różne wskazówki projektantów. Odpowiednia aranżacja mieszkania czyni cuda i jest tak samo ważna, jak nowoczesne technologie oraz dodatkowe funkcje Smart, które zyskujemy wraz z telewizorem.

Agd Aktualności Poradniki