Intuos5 – Nowa generacja tabletów

Firma Wacom? poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu do oferty nowej generacji tabletów Intuos?5 przeznaczonych dla profesjonalnych fotografików, projektantów i artystów, którzy chcą przenieść tworzenie cyfrowych dzieł na nowy poziom. Tablety Intuos5 wyróżniają się nowymi funkcjami najwyższej klasy, takimi jak możliwość intuicyjnego, wielodotykowego wprowadzania danych, okno Express View umożliwiające efektywną pracę, a także wygodna łączność bezprzewodowa. W połączeniu z reagującym na poziom nacisku i przechylenie piórkiem, najnowocześniejsze tablety Intuos5 zapewniają inspirującą i wciągającą pracę.

 

Dzięki płaskiej, ergonomicznej konstrukcji przystosowanej do obsługi lewą i prawą ręką oraz odważnej stylistyce, tablet Intuos5 umożliwia profesjonalnym twórcom wygodną pracę. Eleganckie, matowoczarne i przyjemne w dotyku wykończenie z podświetlanymi akcentami świadczy o nowoczesnym wyglądzie i wytrzymałej konstrukcji. W celu zaspokojenia różnych potrzeb zróżnicowanego grona użytkowników firma Wacom wprowadza na rynek cztery modele tabletów Intuos5. Są to trzy modele Intuos5 touch z funkcjami obsługi wielodotykowej i piórkiem, występujące w rozmiarach S, M i L, a także tablet w rozmiarze M obsługiwany tylko piórkiem.

Wielodotykowość zapewniająca naturalną i intuicyjną pracę
Naturalna w procesie tworzenia obsługa wielodotykowa tabletu Intuos5 dopełnia funkcje piórka. Tablet umożliwia korzystanie z gestów do powiększania, przewijania, tworzenia widoków panoramicznych i obracania cyfrowej zawartości, nie zakłócając koncentracji. Intuos5 rozpoznaje standardowe gesty komputerów z systemem Windows i Mac. W dodatkowych aplikacjach można także tworzyć własne gesty ułatwiające wprowadzanie danych i bezproblemową pracę ,a przykład gest do otwierania często używanej funkcji programu Adobe? Photoshop?.

?Interfejs wielodotykowy tabletu Intuos5 to najbardziej elegancka dotychczas realizacja obsługi dotykowej w produktach firmy Wacom? ? powiedział Guido Möller, menedżer produktów marek profesjonalnych Wacom Europe. ?Możliwość naprzemiennego korzystania z piórka, dotyku i gestów zapewnia ogromną swobodę, pozwala uniknąć często powtarzanych ruchów i umożliwia bardziej naturalną interakcję z komputerem?.

Bez rozpraszania uwagi
Firma Wacom wbudowuje w swoje profesjonalne tablety elementy sterujące, które są obsługiwane ręką niedominującą. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować sprawniej i efektywniej. W tabletach Intuos5 są to dostosowywane klawisze ExpressKeys (sześć w małych modelach i osiem w średnich oraz dużych tabletach) i jeden pierścień Touch Ring z przełączaniem czterech funkcji. Za ich pomocąmożna umieścić często używane skróty i ustawienia bezpośrednio pod palcami ? w ten sposób zmniejsza się zależność od komputera, a zwiększa efektywność pracy. Tablet jest przystosowany do obsługi prawą i lewą ręką, dlatego też wystarczy obrócić go o 180 stopni, aby uzyskać łatwy dostęp do klawiszy ExpressKeys i pierścienia Touch Ring.

Tablet Intuos5 jest wyposażony w nową funkcję Express View ? są to wyświetlacze typu HUD (Heads-Up Display) ? przezroczyste okna wyświetlające na ekranie komputera informacje o bieżących ustawieniach klawiszy ExpressKey związanych z określonymi aplikacjami. Po lekkim dotknięciu klawisza palcem informacje są wyświetlane przez kilka sekund na ekranie, a następnie znikają, nie zakłócając procesu twórczego. ?Funkcja Express View unowocześnia interfejs użytkownika, znacznie usprawnia pracę i zwiększa jej efektywność? ? mówi Möller. ?Umożliwia użytkownikom koncentrację na dziele i tworzeniu, a jednocześnie zapewnia wszystkie zalety sprawniejszej pracy?.

Piórko Intuos5 Grip Pen
Piórko Grip Pen tabletu Intuos5 to dla profesjonalistów podstawa komfortu pracy z tabletem. Piórko tabletu Intuos5 rejestruje 2048 poziomów nacisku i do 60 stopni nachylenia. Dzięki temu może ono naśladować działanie i efekty tradycyjnych narzędzi, takich jak pędzle, markery czy pióra. Ponadto, tablety Intuos5 są wyposażone w zastrzeżoną technologię firmy Wacom o nazwie Tip Sensor, dzięki której z efektów różnicy nacisku można korzystać już przy niezwykle lekkich dotknięciach. Piórko firmy Wacom rozszerza możliwości efektów dostępnych w programach, które obsługują nacisk i nachylenie piórka, takich jak Adobe? Photoshop?, Adobe? Illustrator?, Corel? Painter?, Autodesk? Sketchbook? Pro i wiele innych. Piórko Grip Pen ma także reagującą na siłę nacisku gumkę oraz dwa boczne przełączniki, do których można przypisać takie polecenia, jak podwójne kliknięcie czy kliknięcie prawym przyciskiem.

Opcjonalna łączność bezprzewodowa
Tablety Intuos5 powiększają ofertę urządzeń bezprzewodowych firmy Wacom. Tablety Intuos5 wszystkich rozmiarów można wyposażyć w łączność bezprzewodową, instalując zestaw Wireless Accessory Kit, sprzedawany osobno w sklepie internetowym firmy Wacom. Zestaw zawiera baterię do wielokrotnego ładowania przez złącze USB, moduł radiowy podłączany do tabletu oraz odbiornik, który gniazda umieszcza się w gnieździe USB w komputerze.

Ceny i dostępność
Tablet Intuos5 jest dostępny już dziś w czterech wersjach: dotykowy Intuos5 touch S (224,90 EUR), Intuos5 touch M (369,90 EUR), Intuos5 touch L (479,90 EUR) oraz Intuos5 M obsługiwany tylko piórkiem w wersji średniej (299,90 EUR). Każdy model tabletu Intuos5 można rozbudować przy użyciu zestawu bezprzewodowego Wacom Wireless Accessory Kit w cenie 39,90 EUR. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Aktualności Elektronika