Hugo Barra ochodzi z Google porzucając Androida i zajmuje się Xiaomi

Hugo Barra-wiceszef Google, odpowiedzialny za Androida. Postać którą znają wszyscy fani i miłośnicy mobilnych technologii. Widzieli go wszyscy którzy oglądali ostatnie konferencje Google. To on prezentował światu obydwa Nexusy 7. Na ostatnim I/O pokazał Samsunga Galaxy S4 Google Edition. Poinformował on dzisiaj, że odchodzi z girmy Google w której pracował przez 5,5 roku.

Będzie on teraz pełnił funkcję wiceprezesa firmy Xiaomi. Ma tam pokierować rozwojem firmy.

Chińska firma Xiaomi słynie z produkcji tanich smaftfonów z dobrymi podzespołami. Pewnie dzięki temu jej akcje w zeszłym roku wzrosły z 4 mln. dolarów do 10 mln. dolarów. Jest więc warta mniej więcej tyle co największy producent komputerów czyli firma Lenovo.

Z produktem Xiaomi spotkała się większość z nas. Odpowiedzialna jest ona za stworzenie MIUI-nakładki na system Android. Cechą charakterystyczną są aktualizacje wypuszczane co piątek, bazujące na opiniach klientów. Gdy Apple pracuje nad iOS 7, nikt nie wie jakie wprowadzą zmiany, zanim zostaną oficjalnie zaprezentowane. My tak nie działamy. Najpierw pytamy, czego ludzie potrzebują-mówi Lei Jun- prezes firmy.

Nie wiadomo kto przejmie obowiązki Barry w Google. Sundar Pichai życzył odchodzącemu powodzenia.

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony digitaltrends.

Aktualności Android Tablety