Hosting i serwer – jak wybrać najlepsze?

Każda rozwijająca się firma staje przed bardzo ważnym dylematem. Jaki hosting i serwer wybrać pod własną stronę internetową? Jakie zaplecze będzie idealne pod konkretne potrzeby? Jak dokonać najlepszego wyboru? Podpowiadamy.

Hosting

Hosting i serwer odpowiadający naszym potrzebom

Wiele firm popełnia zwykle jeden zasadniczy błąd polegający na tym, że nie jest w stanie wykorzystać w pełni dostępnych zasobów z konkretnego pakietu hostingowego. Wiąże się to zwykle z wysokimi kosztami, które niepotrzebnie są ponoszone przez takie przedsiębiorstwo. Z drugiej strony jednak jest to odpowiedni zapas mocy, który pozwala firmie się rozwijać bez przeszkód. Mimo wszystko jednak wybór hostingu i serwera powinien być poprzedzony odpowiednią wiedzą na temat tego co realnie jest potrzebne do funkcjonowania strony www lub sklepu internetowego. Można więc śmiało powiedzieć, że najlepszy wybór to taki, który sprosta w stu procentach naszym potrzebom i jego cena będzie w pełni adekwatna co do jakości.

Najlepszy hosting i serwer – na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze najlepszej dla nas oferty powinna być renoma dostawcy takich usług. Warto zainteresować się szczególnie firmą, która działa na polskim rynku i ma za sobą lata doświadczeń podparte opiniami zadowolonych klientów. Ważne jest także to, aby dostępne usługi były elastycznie dopasowane do potrzeb odbiorców. Taką ofertę może zaproponować na przykład https://www.s-net.pl/hosting-i-serwery.

Każde przedsiębiorstwo, które opiera swoje działania na internecie zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że problemy techniczne lub niedostępność firmowej strony www to ogromne straty pieniężne oraz wizerunkowe. Nie dziwi więc fakt, że przy wyborze dostawcy priorytetem powinna być nie tylko niska awaryjność, ale również wsparcie dostępne 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Jeśli chodzi o kwestie związane z tak zwanym „uptime”, czyli czasem bezawaryjnego działania to współcześnie nie ma z tym większych problemów z powodu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Okazuje się jednak, że najsłabszym ogniwem bywa zwykle wsparcie techniczne, czyli pomoc człowieka. Wybierając najlepszy hosting lub serwer należy warto więc sprawdzić w jaki sposób działa taka obsługa.

W ofertach coraz popularniejsze stają się szybkie dyski SSD, zastępują one standardowe HDD. Są one jednak dość drogie. Jeśli zależy nam na maksymalnej wydajności i dysponujemy stroną internetową na której znajduje się dużo zdjęć w wysokiej jakości to warto rozważyć hosting oferujący taką opcję.

Aktualności Poradniki