Grupa TP w rozgrywkach Etnoligi

Piłka ma wiele barw i należy do nas wszystkich – pod takim hasłem startuje dziś (4.02) w Warszawie trzecia edycja Etnoligi, wielokulturowego turnieju piłkarskiego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem rasizmu i seksizmu w piłce nożnej. Grupa TP jest głównym sponsorem tego wydarzenia.

– Na co dzień zajmujemy się łączeniem ludzi ? nasze usługi pomagają im porozumieć się, dzielić się emocjami, pokonywać granice, walczyć z wykluczeniami.  Dlatego bardzo bliska nam jest idea Etnoligi. Jesteśmy też jednym z najbardziej aktywnych sponsorów polskiego sportu. Sport wyzwala poczucie wspólnoty i dużo pozytywnych emocji. Od lat towarzyszymy naszej piłkarskiej reprezentacji, pod marką Orange dołączyliśmy też do grona sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012?. Z przyjemnością włączamy się w promowanie zasad równości, wartości fair play, bez których piłka nożna traci całą magię –  powiedział Wojciech Dziomdziora, dyrektor Projektów Kluczowych Grupy TP.

– Ksenofobia  to  poważny  problem  na  stadionach i poza nimi, który wymaga uwagi szczególnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.  Etnoliga to dowód, że tak nie musi być. Nasz projekt nie tylko uczy tolerancji, on ją skutecznie wciela w życie – mówi  Jacek  Purski  ze  Stowarzyszenia  “NIGDY WIĘCEJ”.

Organizatorami III edycji Etnoligi są Fundacja dla Wolności i Stowarzyszenie ?NIGDY WIĘCEJ?, projekt wspiera Oficjalny Program Wolontariatu UEFA EURO 2012?.

W turnieju startuje ponad 130 kobiet i mężczyzn z kilkudziesięciu krajów i środowisk, m.in. wolontariusze UEFA EURO 2012?, pracownicy organizacji pozarządowych, kibice. Są wśród nich także pracownicy Grupy TP.  W każdej z 12 drużyn znajdą się osoby przynajmniej trzech narodowości i jedna kobieta. Przez najbliższe 3 miesiące rozegrają w sumie 66 meczów, każda ekipa będzie gospodarzem jednej kolejki mając za zadanie także przygotowanie autoprezentacji i oprawy.

Etnoliga to jednak nie tylko rozgrywki piłkarskie ? to także próba stworzenia platformy komunikacyjnej. Turniejom towarzyszą imprezy integracyjne: warsztaty międzykulturowe, spotkania z kuchniami świata, wystawy, happeningi czy sparingi z gwiazdami, w których brali udział m.in. Paul Elliott, Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski czy Radosław Majdan.

Aktualności telekomunikacja