Głośnik Bluetooth – czy warto? Wady i zalety przenośnych głośników

Nie da się ukryć – nasze sprzęty są wyposażone w coraz lepsze głośniki, dzięki czemu słuchanie z nich muzyki robi się coraz bardziej komfortowe. Jednak nie zawsze to wystarczy. Wyobraź sobie: siedzisz z przyjaciółmi w ogrodzie, chcecie posłuchać ulubionej muzyki, ale głosy kilku osób zagłuszają dźwięk wydobywający się z Waszych telefonów. W takiej sytuacji przydałby się przenośny głośnik, prawda? W naszym krótkim poradniku wymieniamy wady i zalety takich urządzeń.

głośnik bluetooth

Czy głośniki Bluetooth mają jakieś wady?

Decydując się na zakup sprzętu przenośnego weź pod uwagę, że może on nie spełnić Twoich oczekiwań ze względu na:

Jakość dźwięku

W stosunku do tradycyjnych głośników łączących się kablem audio ze źródłem dźwięku, jakość audio emitowanego przez przenośne głośniki jest nieporównywalna. I to głośniki Bluetooth w tym porównaniu przegrywają. Jeśli jednak szukasz sprzętu do okazjonalnego użytku w gronie znajomych, a nie do nagłaśniania imprez, utrata jakości nie powinna Ci przeszkadzać.

Cenę

Wśród przenośnego sprzętu audio można znaleźć urządzenia pozwalające na emisję dźwięku wysokiej jakości, jednak cena będzie zazwyczaj kilkukrotnie wyższa niż przewodowego sprzętu o podobnych parametrach.

Dlaczego warto zdecydować się na głośnik Bluetooth?

Mimo wad, sprzęt przenośny może okazać się przydatny. Dlaczego warto mimo wszystko się go kupić?

Głośniki Bluetooth w sklepie Neo24.pl.

Możliwość zabrania go ze sobą tam, gdzie chcesz

Wspomniane już spotkanie w gronie znajomych, wyjazd nad jezioro, grill na łonie przyrody – wszystkie te i wiele innych okazji umili wzbogacenie Waszą ulubioną ścieżką dźwiękową. Wybierz głośnik, który jest w stanie wytrzymać kilkanaście godzin, który zabierzesz ze sobą nawet na kilkudniowy wyjazd pod namiot.

Odporność na warunki zewnętrzne

Wśród dostępnego na rynku audio sprzętu znajdziesz też takie modele, którym niegroźne są wilgoć, piach, wiatr i inne zabrudzenia. Taki sprzęt zabierzesz ze sobą na plażę, ale możesz używać go również w łazience podczas kąpieli.

Interesujący wygląd

Głośnik Bluetooth możesz potraktować również jako element dekoracyjny lub część Twojej letniej stylizacji. Jest to możliwe, ponieważ charakteryzują się one ciekawym designem oraz kolorystyką, którą dopasujesz zarówno do wystroju wnętrza, jak i Twojego outfitu.

Do czego podłączę głośnik Bluetooth?

Przenośny głośnik podłączysz do każdego urządzenia, które umożliwia komunikację za pomocą Bluetootha. Dzisiaj ten sposób emisji danych jest już standardem nie tylko w smartfonach i laptopach, ale również osobistych odtwarzaczach MP3.

Aktualności Hardware