Gdzie porównywać ceny ?

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Dają one nam możliwość porównywania cen interesujących nas artykułów bez wychodzenia z domu i zaoszczędzenia pieniędzy. Jednak podczas przeglądania ofert różnych sklepów musimy uwzględniać kwestie związane z formą zawierania transakcji, oczekiwaniem na przesyłkę oraz bezpieczeństwem.

Zanim zdecydujemy się na zrobienie zakupów online powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin sklepu, w którym zamierzamy nabyć wybrany produkt. Dzięki temu unikniemy niespodzianek i dokładnie będziemy wiedzieć, na jakich zasadach przeprowadzana będzie transakcja. Ostatnio przybywa serwisów pośredniczących pomiędzy sprzedawcą a kupującym, umożliwiają one dotarcie osobom wystawiającym ofertę do klienta szukającego sklepów z konkretnymi produktami. Musimy pamiętać o tym, że takie serwisy nie ponoszą odpowiedzialności za jakość towaru i za to, jak wykonana będzie usługa, ponieważ umowa kupna-sprzedaży sporządzana jest bez ich udziału.
Jednym z serwisów, który umożliwia porównywanie cen towarów w różnych sklepach internetowych, a także udostępnia obszar do zawarcia umowy pomiędzy stronami, jest Deyde. Na stronie serwisu znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży produktów sprzętu elektronicznego, rtv, a także agd. Bogata oferta przyciąga zarówno miłośników zaawansowanego sprzętu komputerowego, jak i panie domu. Aby w pełni korzystać z serwisu i nabywać wybrany towar, zainteresowany powinien zaakceptować regulamin dostępny na stronie, a także zgodzić się na warunki sprzedaży, które określa sklep.
Sprawami związanymi z obsługą klienta zajmuje się tylko podmiot odpowiadający za sprzedaż. Miejmy też mieć świadomość tego, że w regulaminie serwisu jest zaznaczone, że nie odpowiada on za to, że sprzedający może nie wykonać swoich zobowiązań wobec osób które złożyły zamówienie. Jednocześnie klient jest zapewniany o tym, że twórcy strony dokładają starań, by usługi były wykonywane zgodnie z przepisami prawa i w sposób satysfakcjonujący zamawiającego. Jedno jest pewne – nie możemy traktować samego serwisu jako mediatora w sprawach niejasnych, i gdy usługa nie zostanie należycie zrealizowana.

Aktualności Internet Poradniki