Gdzie kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty już teraz pretendują do miana walut przyszłości. Wizjonerzy biznesu doskonale wiedzą, że można na nich zarobić fortunę. Nawet tak poważne banki, jak PKO BP ostatnio wprowadziły swoją kryptowalutę. Taki trend oznacza, że kryptowaluty zaczęły być respektowane przez poważne instytucje. Najpopularniejszą i najcenniejszą kryptowalutą nadal jest BitCoin. Sprawdź, gdzie możesz kupić kryptowaluty! Być może wkrótce też staniesz się milionerem?

kryptowaluty

Świat się znudził typowymi walutami

Zwykła gotówka powoli odchodzi do lamusa. Ludzie od wielu lat preferują posługiwanie się kartami płatniczymi. Co chwila pojawiają się nowe metody płatności. Światowy kryzys, jaki miał miejsce w 2008 roku, pokazał jaki gwałtowny spadek mogą zaliczyć waluty typu USD. W 2022 świat zmęczony pandemią koronawirusa szuka pewnych inwestycji. Szalejąca inflacja nie sprzyja trzymaniu standardowych środków pieniężnych. Oprocentowanie lokat jest groteskowe, a zamożne osoby najprawdopodobniej będą płacić bankom kary z tytułu przechowywania w instytucjach bankowych pieniędzy w dużych kwotach. Dlatego warto sprawdzić, jakie możliwości niesie ze sobą kantor kryptowalut.

Kryptowaluty dla początkujących

Pierwsze dane na temat kryptowalut pochodzą jeszcze z końca XX wieku. W 2008 roku — czyli w roku kryzysu światowego — Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoina. Postać twórcy najpopularniejszej kryptowaluty jest nierozpracowaną zagadką. Nikt nie wie, kim jest ta osoba. Enigmatyczny pseudonim najprawdopodobniej zostanie rozszyfrowany w najbliższym czasie. Powodem są sprawy spadkowe. Pod najbardziej tajemniczą postacią na świecie mogły kryć się dwie osoby: informatyk i specjalista od biznesu. Śmierć informatyka otworzyła wrota do badania jednej z największych zagadek XXI wieku.

Jak bezpiecznie kupować kryptowaluty?

Wszelkie transakcje powinny być przede wszystkim bezpieczne. Takie bezpieczeństwo zapewnia kantor taki jak https://kryptowaluty.pl (szyfrowanie danych, podmiot regulowany przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego). Wystarczy założyć konto w kantorze. Można kupować i sprzedawać kryptowaluty w błyskawiczny sposób. Wygodną formą płatności za transakcje jest dodanie do platformy swojej karty bankowej. W panelu klienta można korzystać z wbudowanego portfela. Cena kryptowalut odświeża się co 5 sekund.

Jakie kryptowaluty można kupić lub sprzedać?

W kantorze można na bieżąco obserwować zmiany związane z wartością kryptowalut. Chociaż największym zainteresowaniem cieszy się Bitcoin, to można również zainteresować się inwestowaniem w inne kryptowaluty. Są to:

  • Ethereum — kryptowaluta Ether (ETH) jest na drugim miejscu po Bitcoinie. Prognozuje się, że wkrótce może zająć miejsce Bitcoina. Droga ku temu jest jeszcze daleka, ale w kryptowalutach wszystko jest możliwe.
  • Chainlink,
  • ZRX,
  • Maker,
  • Tron,
  • Basic Attention Token,
  • Polkadot.

Zakup mniej znanych kryptowalut pozwala na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem w kryptowaluty. Może to być przedsmak przed kupnem Bitcoina. Nie każdy przecież musi od razu zaczynać o topowych kryptowalut. Skoro kantor kryptowalut daje tak wiele możliwości, to dlaczego nie spróbować?

Aktualności Poradniki