Facebook ogłasza Hacker Cup – konkurs dla programistów

W dniu dzisiejszym Facebook otworzył rejestrację do nowej edycji konkursu dla programistów – Hacker Cup. Nagrodą jest 5 000 dolarów dla zwycięzcy. Początkowo rozgrywki prowadzone będą za pośrednictwem Internetu. Finał dla 25 najlepszych programistów rozegra się  w kwaterze głównej Facebook-a – w Menlo Park – California.

Eliminacje zostaną rozegrane w terminie: 25 stycznia – 16 luty. Finałowa runda zostanie stoczona w dniach 22-23 marca. Czasu jest więc mało.

Konkurs jest ważny dla Facebook-a z kilku powodów. Jednym z nich jest utrzymanie kontaktu z najlepszymi programistami na świecie.

Jeżeli ktoś z Was zarejestrował się w poprzednim roku to w tym zostanie automatycznie zarejestrowany do konkursu. Przynajmniej takie jest oświadczenie Facebook-a. Polecam jednak aby to sprawdzić.

Nie obawiajcie się, że zabraknie dla Was miejsca w turnieju. Nie ma ograniczeń na liczbę rejestrujących się. Równie dobrze może być Was milion.

Jakie są warunki rejestracji ? Musicie mieć przynajmniej 18 lat. Podczas rejestracji należy także podać prawdziwe dane na temat swojej osoby. Chodzi o imię, nazwisko, adres, telefon, adres email oraz datę urodzin.

W ubiegłym roku w turnieju Hacker Cup uczestniczyło 8 000 programistów ze 150 krajów. Jednak 25-u najlepszych reprezentowało tylko 9 krajów: Rosja, Niemcy, Polska, Ukraina, Chiny, Południowa Korea, Japonia, Tajwan oraz Stany Zjednoczone. Zwycięzcą został Roman Andreev z Rosji.

Zarejestrować się można tutaj.

 

Aktualności Programowanie