Ekspres do użytku domowego – jakie nowoczesne urządzenie wybrać?

Aromatyczny zapach świeżo palonych ziaren to z pewnością marzenie tych, którzy cenią sobie najwyższą smakową jakość swojego ulubionego napoju. W domowym zaciszu potrzebujemy często funkcjonalnego ekspresu, który spełni wszystkie oczekiwania każdego domownika. Jakie urządzenie wybrać, aby móc cieszyć się niezapomnianym smakiem i aromatem?

Ciśnienie i moc ekspresu do kawy

Pompa ciśnieniowa, która zamontowana jest w ekspresie do kawy, ma za zadanie podgrzewać oraz przyspieszać przepływ wody przez sito z ziarnami. Następnie są one zaparzane, a ciśnienie uzależnione jest bezpośrednio od mocy. Im większa ilość barów, tym ekspres bez problemu dostosuje wszystkie parametry do danego rodzaju kawy. Do klasycznego espresso potrzeba około 9 barów, a najlepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w urządzenie o 12-15 barach, gdzie jesteśmy w stanie przyrządzić wiele kawy – od espresso po mleczne warianty jak cappuccino, czy latte.

Moc ekspresu odpowiada za szybkość przygotowania kawy. Niekiedy jest to ważny czynnik, szczególnie gdy zależy nam, aby napój był przyrządzony szybko i z łatwością. Dlatego warto zaopatrzyć się w ekspres o mocy nawet 1500W. Wówczas przygotowanie napoju zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wbudowany młynek

Wiele profesjonalnych ekspresów do kawy posiada już wbudowany młynek, co umożliwia łatwiejsze parzenia kawy. Nie musimy wówczas sami uprzednio mielić ziaren w młynku wolnostojącym. W dodatku ziarnisty wariant kawy jest aromatyczny, a także o bogatym smaku. Wśród młynków do wyboru mamy najczęściej udarowy oraz żarnowy. Udarowy młynek sieka ziarna w szybkim tempie, a żarnowa opcja miąższy ziarna, co jest zdecydowanie lepszą opcją. Aromat nie jest zbyt szybko uwalniany, co wpływa na smak napoju.

System spieniania mleka

Automatyczne ekspresy do kawy posiadają zarówno wbudowany młynek, jak i system spieniania mleka lub dyszę spieniającą. Umożliwia to przyrządzenie w szybki i łatwy sposób kawy na bazie espresso, a więc np. cappuccino, czy latte. Urządzenie profesjonalne oraz w pełni automatyczne sprawdzi się w domu ze względu na różnorodność wyboru napoju i funkcjonalność. Warto tego typu urządzeń szukać w sklepach internetowych, gdzie cena jest zdecydowanie korzystniejsza, a i dodatkowo producenci oferują nam szereg korzyści. Dlatego ekspres Melitta Solo and Milk na swiatekspresow.pl będzie idealnym rozwiązaniem. To urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się pełnym smakiem i aromatem.

Agd Aktualności Poradniki