Ekonomiczny telefon na każdą kieszeń – Huawei P8 Lite

Wielofunkcyjny i niedrogi telefon z solidnymi podzespołami – brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, dokładnie taki jest Huawei P8 Lite.

huawei p8 lite

Telefon, który wszystko ma i niewiele kosztuje

Huawei jest obecny na rynku elektronicznym od niemal 30 lat, lecz dopiero od kilku lat wypłynął na głębokie wody, jeśli chodzi o smartfony. I trzeba przyznać, że wyprawa ta okazała się bardzo owocna, gdyż chiński koncern jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży i oferuje swoim użytkownikom naprawdę jakościowe telefony. Powszechnie uważa się, że jednym z najciekawszych modeli w ofercie firmy jest Huawei P8 Lite LTE Dual SIM.

Nie dość, że ten smartfon posiada wszystkie podstawowe i najważniejsze funkcje (a także wiele znanych z modeli z „wyższej półki”), to do tego zachęca konsumentów swoją niewygórowaną ceną. Huawei P8 Lite LTE Dual SIM można nabyć w bardzo korzystnej cenie w ofercie abonamentowej oraz na kartę.

Dodatkowa pamięć lub dwie karty SIM

Jednym ze sztandarowych walorów modelu jest możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej o dodatkowe gigabajty. Jeśli lubisz słuchać muzyki z telefonu w drodze do pracy albo robisz dużo zdjęć, wbudowana pamięć urządzenia szybko się wypełni. Warto wtedy skorzystać ze specjalnej, dodatkowej szufladki umieszczonej w obudowie – umieszczasz tu kartę microSD, na którą możesz przenieść zgromadzone do tej pory materiały.

Wspomniana szufladka ma jednak jeszcze inne zastosowanie. Otóż w P8 Lite można umieścić jednocześnie aż dwie karty SIM (jedna musi być w formacie nano). Taka możliwość z pewnością szczególnie zainteresuje osoby, które w obrębie jednego telefonu chcą obsługiwać dwa numery, np. prywatny i służbowy.

Znakomite standardy łączności Huawei P8 Lite LTE Dual SIM

P8 Lite obsługuje bardzo dużo standardów łącznościowych, szczególnie biorąc pod uwagę cenę, w jakiej jest dostępny. Należy tu zaliczyć m.in. EDGE, GPRS, NFC oraz umieszczony w nazwie modelu LTE. Ten ostatni jest najbardziej pożądany przez użytkowników, gdyż pozwala na niebywale szybką transmisję danych, 150 Mb/s pobierania i wysyłania nawet do 50 Mb/s. Warto również dodać, że P8 Lite cechuje się niskim współczynnikiem SAR określającym ilość fal radiowych pochłanianych przez użytkownika podczas przeciętnego użytkowania.

Eleganckie i klasyczne wykonanie

To telefon smukły i lekki, co znacząco ułatwia codzienne jego użytkowanie. Niezbyt duże wymiary (143 mm wysokości, 70,6 mm szerokości oraz 7,7 mm grubości) sprawiają, że nawet niewielka kobieca dłoń, nie ma kłopotu z utrzymaniem urządzenia. Bardzo ciekawie wyprofilowano również krawędzie boczne, stosując w tej okolicy delikatne zaokrąglenia.

Solidne multimedia dla każdego

Mało który smartfon tej klasy posiada tak zaawansowane multimedia. Wyraźnie widać, że azjatyccy producenci właśnie do tej kwestii przywiązują dużą wagę. W przypadku P8 Lite wyrażono to w postaci dwóch aparatów: tylny z matrycą o rozdzielczości 13 Mpix oraz przedni o rozdzielczości 5 Mpix. Większa jednostka pozwala na nagrywanie materiałów wideo w jakości Full HD, a system ma wbudowane liczne funkcje edycji zgromadzonych materiałów.

Melomani z pewnością docenią drobne zmiany, które wprowadzono w porównaniu ze standardowym modelem P8. Chodzi tu m.in. o powiększenie całkowitej powierzchni komory akustycznej, ulepszoną redukcję szumów czy rozszerzenie pasma odbieranych częstotliwości.

Aktualności Smartfony