Dyktafon mieszczący się w pendrivie

W życiu codziennym często spotykają nas sytuacje, w których chętnie sięgnęli byśmy po dyktafon, po to by nagrać naszego rozmówcę. Jak jednak zrobić to w sposób dyskretny?

pendrive_posluch

Są oczywiście sytuacje, w których po dyktafon możemy sięgnąć w sposób nieskrępowany, na przykład podczas przeprowadzania wywiadu. O wiele częściej jednak nagrywamy naszych rozmówców w sposób dyskretny, czyli taki, żeby nie odczuli rejestracji rozmowy i nie byli zawstydzeni.

Zacznijmy od tego, w jaki sposób można ukryć dyktafon. Dawniej nagrywanie długopisem wydawało się być możliwe jedynie w filmach szpiegowskich. Dziś to banał, a urządzenia nagrywające zakamuflowane są w o wiele wymyślniejszy sposób. Dlatego właśnie bez problemu możemy spotkać dyktafon mieszczący się w pendrivie, ale również pod postacią karty kredytowej lub ozdoby na pasek.

Kiedy możemy legalnie nagrywać

Należy mieć zawsze na uwadze, że nie wolno nagrywać osób trzecich. Takie działanie jest traktowane jako podsłuchiwanie i nie spotyka się z aprobatą. Po dyktafon możemy sięgnąć zatem, kiedy sami uczestniczymy w rozmowie. Może być to rozmowa biznesowa, podczas której negocjujemy ważną umowę. Albo kiedy zespół pracuje na zasadzie “burzy mózgów” i nie jesteśmy w stanie w jednym czasie odnotować wszystkich pomysłów i sugestii, które padły, a nie chcemy, by nam umknęły.

Nasze życie prywatne również bywa burzliwe – podczas rozmów z drugą stroną emocje biorą górę. Dopiero odsłuchując nagranie możemy usłyszeć zbyt agresywne tony w naszym głosie – bardzo pomaga to w pracy nad sobą.

Czasem jednak potrzebujemy zarejestrować zdarzenia, które mają miejsce podczas naszej nieobecności, na przykład pracę niani naszego dziecka. Co ważne, nie możemy zasugerować dziecku, by w jakiś sposób doprowadziło swoją opiekunkę do granic cierpliwości. Sprowokowane zachowanie nie jest żadnym argumentem czy dowodem.

Czym nagrywać?

Sklep detektywistyczny AlfaTronik.com.pl oferuje nam wiele rozwiązań, po które możemy sięgnąć w takich sytuacjach. Pendrive, który maskuje dyktafon, nie rzuca się w oczy, jest powszechnie spotykany. Parametry takich urządzeń są różne, w zależności od ceny i jakości.

Najtańszy sprzęt będzie zbierał dźwięk z najbliższych kilku (do 5) metrów, będziemy musieli uruchomić go ręcznie przyciskiem na obudowie. Wraz z ceną znacznie poprawia się jakość dźwięku, a także czułość mikrofonu (zbieranie dźwięku z 10 metrów). Modele wyższej klasy mają dodatkowe funkcjonalności: mogą być uruchomione głosowo lub pracować w trybie ciągłym. Pojemność baterii również jest zależna od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup.

Wszystkie modele oferowane w sklepie AlfaTronik, które wyglądają jak pendrive, mogą być również wykorzystywane jako przenośna pamięć o pojemności ok. 4 GB. Dzięki temu, że spełnia dwie funkcje, to nie wzbudza podejrzeń na przykład prowadzącego wykład. Wygodne jest to również dla nas, ponieważ nagranie łatwo możemy przenieść na dysk twardy komputera lub inne, wybrane przez nas miejsce.

Bardziej zaawansowane modele mogą czuwać nawet do 25 dni – to świetne rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają i zostawiają mieszkanie pod czyjąś opieką. Po powrocie można skontrolować, co się działo podczas nieobecności i czy dana osoba nie nadużyła w jakiś sposób zaufania gospodarzy.

Rejestratory ukryte pod postacią pendrive’a mogą być nam niezwykle pomocne – jesteśmy coraz bardziej otoczeni technologią, więc taki sprzęt nie wzbudza niczyich podejrzeń. Jest to też rozwiązanie wygodne – nagranie od razu możemy udostępnić partnerowi biznesowemu lub współpracownikom.

Aktualności Bezpieczeństwo Hardware