Dobry hosting na początek

Jakiego rodzaju hosting jest najlepszy dla początkujących, dla osób które posiadają stronę internetową i dopiero zaczynają przygodę z internetem? Co winien wiedzieć przedsiębiorca, którego strategia działania przewiduje również promocję poprzez Internet, ale nie ma zamiaru wydawać zbyt wielu pieniędzy na usługi hostingowe?


Kwestia limitu transferu danych jest bardzo ważna. Wybierając odpowiednie usługi hostingowe należy bacznie zwracać uwagę na wartości, jakie zostały przygotowane przez firmy odnośnie limitów transferowych. Posiadając prostą stronę firmową gdzie znajduje się kilka podstron i są to zazwyczaj informacje o firmie, usługach i produktach to limity nie muszą być wysokie, wystarczą standardowe usługi w tej dziedzinie. Prowadząc z kolei sklep online należy zwrócić uwagę na jak największe wartości transferu, tak by działalność sklepu nie była nigdy zakłócona. Pamiętać należy również o ruchu na stronie. Im większa liczba potencjalnych klientów, im więcej internautów odwiedza stronę tym większy limit transferu potrzebny.

Każdy szanujący się przedsiębiorca zanim podejmie decyzję o wyborze usługi hostingu, winien zwrócić uwagę na usługi pomocy ze strony firmy hostingowej. Osoby prowadzące strony firmowe często działają w przedziwnych godzinach i kiedy potrzebują pomocy, muszą mieć możliwość natychmiastowego kontaktu z tzw. help desk. Dlatego wybór dobrego hostingu uzależniony również będzie od możliwości udzielania pomocy, tego czy infolinie są otwarte przez całą dobę, czy kontakt z help desk jest praktycznie możliwy o każdej porze dnia i nocy.

Dodatkowe usługi związane z przygotowaniem panelu administratora, łatwość w dodawaniu nowych elementów na stronie, zmiany treści również ma wielkie znaczenie dla osób prowadzących strony firmowe. Profesjonalna usługa hostingowa przewiduje takie dodatki do usługi hostingowej, dzięki czemu nie trzeba oczekiwać na jakiekolwiek ingerencje w treść czy wygląd strony www. Można wszystko wykonać samodzielnie, a panel do tego typu pracy jest uproszczony do minimum.

Tego typu usługi hostingowe, oferujące właśnie takie udogodnienia to najlepsze na początek przygody z serwerami, na początek przygody z własną stroną internetową.

Aktualności Poradniki