Czy zarabianie w internecie ma sens?

Mimo że jeszcze dziesięć lat w temu raczej nikt by w to nie uwierzył, to dziś dostęp do internetu ma prawie każdy i prawie wszędzie. Wystarczy telefon komórkowy czy netbook by nawet poza domem serfować po internecie. Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, ale poza pornografią i systemami argentyńskimi oferującymi gigantyczne zarobki w dalszym ciągu twardą pozycję trzyma jeszcze jedna sprawa. Zarabianie w internecie. Czy można więc faktycznie zarabiać pieniądze w ten sposób? A jeśli tak, to ile? Przyjrzyjmy się najbardziej rozpowszechnionym sposobom na zarabianie w internecie.
1) Klikanie w banery i czytanie maili. Ten sposób zna chyba każdy. Prosty, jak budowa cepa. No i chyba niezbyt wydajny dla reklamodawców, bowiem koszty jednego kliknięcia są bardzo niskie. Nawet w naszym kraju istnieje kilkadziesiąt serwisów tego typu i wiele z nich pozwala na zarabianie pieniędzy. Lecz czy to się opłaca? Załóżmy, że kliknięcie w jeden baner to 1 grosz. By zarobić minimalną krajową (1500 złotych brutto ? bo przecież podatek też musimy zapłacić) musielibyśmy kliknąć 150 000 razy w różne reklamy. Zakładając, że etat to 160 godzin w ciągu sześćdziesięciu minut musielibyśmy kliknąć 937,5 raza. Jedno kliknięcie co niecałe cztery sekundy. Jak najbardziej wykonalne (teoretycznie) ale czy ktoś to wytrzyma? Raczej odpada.
2) Programy partnerskie. To jest o wiele lepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Reklama internetowa sprawiła, że jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego. My zarabiamy za znalezienie klienta, ten kupuje produkt którego potrzebuje od sprzedawcy który na tym zarabia. Wszyscy zadowoleni. Mało pracy a możliwe duże zyski.
3) Własne strony internetowe. To rozwiązanie jest już dostępne dla każdego. Jest całe mnóstwo serwisów czy programów automatycznie generujących nam witryny internetowe. Kwestią otwartą pozostaje pytanie, czy potrafimy stworzyć (lub kupić) ciekawe treści i przyciągnąć do nich internautów. Jeśli tak, to prawdopodobnie w pewnym momencie będziemy mogli zacząć zarabiać na sprzedaży powierzchni reklamowej w naszym serwisie.

Aktualności Internet