Czujnik temperatury – zwiększ bezpieczeństwo w swoim domu

Czujniki to niewielkie urządzenia, które znacznie wpływają na bezpieczeństwo w pomieszczeniach. Jednym z najchętniej wybieranych detektorów jest czujnik temperatury. Zależy Ci na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w domu? Dowiedz się, jak działa czujka temperatury i dlaczego warto ją mieć.

czujnik temperatury

Czujnik temperatury – czym jest?

Czujnik temperatury to urządzenie dostarczające informacje o temperaturze otoczenia w danym momencie. Czujka przez cały czas pozostaje aktywna i w razie dużych wahań wysyła informację w postaci sygnału elektrycznego. Urządzenie to posiada specjalny alarm, który podłącza się standardowej magistrali sterującej całym systemem alarmowym w domu, dzięki czemu podnosi on bezpieczeństwo całego budynku.

Czujnik temperatury – jak działa?

Czujnik temperatury to sprzęt, który opiera się na ciągłej detekcji otoczenia. Czujka automatycznie wychwytuje wzrosty i spadki temperatury. Standardowe modele pracują w szerokich widełkach – najczęściej spotyka się czujki, które działają w zakresie od -50°C do ponad +100°C. Dzięki takiej rozpiętości temperatur czujnik temperatury odnajdzie się w standardowych pomieszczeniach mieszkalnych i posłuży jako czujka przeciwpożarowa z alarmem. Czujniki temperatury charakteryzują się wysoką dokładnością pomiarową – nawet do 0,5°C, co zapewnia wysoką wydajność pracy oraz zachowanie bezpieczeństwa. W momencie wykrycia niebezpiecznego zakresu temperatury czujka informuje użytkownika o potencjalnym zagrożeniu za pomocą m.in. sygnału dźwiękowego czy SMS-a.

Gdzie wykorzystuje się czujniki temperatury?

Czujniki temperatury stanowią uzupełnienie systemu alarmowego w wielu obiektach mieszkalnych oraz roboczych. Obecnie produkuje się wiele rodzajów tych urządzeń. Każda czujka powinna być dobrana do konkretnego zadania i warunków pracy. Czujniki temperatury najczęściej wykorzystuje się w takich miejscach jak, m.in.:

  • budynki mieszkalne,
  • magazyny,
  • pomieszczenia gospodarcze,
  • obiekty przemysłowe,
  • garaże.

Montaż urządzeń w pomieszczeniach nie stanowi żadnego problemu – wszystko to, dzięki kompaktowej budowie oraz zasilaniu, które jest adekwatne do systemu alarmowego. Urządzenia te zasilane są standardowym napięciem 12 V, dzięki czemu montaż nie wymaga użycia dodatkowych baterii zasilających lub rozprowadzania dodatkowego okablowania.

Czujnik temperatury – duże możliwości konfiguracyjne

Nowoczesne modele czujników temperatury umożliwiają wprowadzanie różnych ustawień, które zwiększają możliwości urządzenia oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa. Zaawansowana technologia przyrządów pozwala skonfigurowanie czujki do wymogów konkretnych budynków oraz warunków pracy. Czujniki temperatury posiadają specjalne moduły sterujące, które umożliwiają ustawienie np. ustawienie zakresu temperatur, po których czujka wyśle powiadomienie o potencjalnym zagrożeniu. Na rynku znajdują się modele, do których podłączysz, m.in. zewnętrzną sondę, która jednocześnie będzie kontrolowała temperaturę w innych pomieszczeniach.

Eltrox – renomowany dostawca czujników temperatury i nie tylko

Nie wiesz, gdzie znaleźć najnowocześniejsze czujniki temperatury, które podniosą poziom bezpieczeństwa w Twoim domu? Odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/. Sklep Eltrox to renomowany dostawca profesjonalnych urządzeń alarmowych, wśród których znajdują się, m.in. czujniki temperatury, dymu, czadu oraz wiele innych sprzętów elektronicznych przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

Aktualności