Cyber Monday – co to jest i kiedy przypada

Od kilku lat w Polsce zainteresowaniem cieszy się Cyber Monday. W Polsce ten dzień jest również znany pod nazwą cybernetyczny poniedziałek lub cyfrowy poniedziałek i przypada w pierwszy poniedziałek po amerykańskim święcie Dziękczynienia. Cyber Monday słynie za granicą z licznych wyprzedaży – szczególnie w sklepach internetowych. Co jeszcze warto wiedzieć o tym dniu? Wraz z https://techpolska.pl/ zdradzimy Wam wszystkie rzeczy, które musicie wiedzieć o tym dniu.

Cyber monday

Czy warto kupować w Cyber Monday?

Istnieje wiele korzyści, które wiążą się z zakupami w Cyber Monday. Przede wszystkim możemy liczyć na wyjątkowe obniżki produktów, które w ciągu roku zdarzają się raczej rzadko i nie są aż na tak dużą skalę. Jest to też doskonały moment, aby kupić wymarzone prezenty świąteczne dla najbliższych. Mamy gwarancje, że produkty dojdą do nas przed świętami. Jeśli wcześniej zaplanujesz zakupy, to masz większe szanse na kupienie trafionego prezentu i to w okazyjnej cenie.

W cyfrowy poniedziałek możemy kupić więcej, wydając mniej pieniędzy. Promocje obejmują ciuchy, książki, sprzęty elektroniczne i wiele innych. Duża różnorodność artykułów, które objęte są promocją, daje duże szanse na to, aby kupić to, o czym od dawna marzyliśmy za mniejsze pieniądze.

Czym różni się Cyber Monday od Black Friday?

Cybernetyczny poniedziałek często porównywany jest do czarnego piątku. Należy jednak wiedzieć, że nie są to takie same dni i zachodzą pomiędzy nimi liczne różnice. Pierwszą i zdecydowanie największą różnicą pomiędzy tymi dniami jest to, że Black Friday ogłaszają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe – szczególnie upodobały sobie ten dzień wielkie marki, z którymi trudno konkurować. Cyber Monday jest z kolei dniem promocji dla sklepów internetowych – szczególnie tych mniejszych, które w czarny piątek nie mają szans w starciu z gigantycznymi markami.

Kolejną różnicą jest to, że w Black Friday najchętniej kupuje się sprzęt elektroniczny np. telewizory, laptopy i telefony. Z kolei w Cyber Monday prócz elektroniki można znaleźć też atrakcyjne promocje na ciuchy i inne artykuły. Najważniejszym kryterium, które wyróżnia Cyber Monday jest to, że zakupy można zrobić przez internet, bez wychodzenia z domu. To duża wygoda, której oczekuje większość konsumentów XXI wieku.


Cyber Monday w Polsce

Cyber Monday w Polsce nie jest obchodzony na aż tak dużą skale, jak w Ameryce. O ile czarny piątek jest terminem, który kojarzy już coraz większa ilość polaków, tak cybernetyczny poniedziałek dalej jest dla większości czymś enigmatycznym. Na szczęście zyskuje on na popularności. Na stronie https://techpolska.pl/ możecie znaleźć ciekawe nowinki technologiczne – być może, którąś z nich kupicie taniej dzięki wyprzedażom w Cyber Monday.

Aktualności Internet Poradniki