Co to jest MDM i czy warto go stosować?

Rozwiązania mobilne, które stosowane są w ramach aplikacji na telefonach komórkowych, czy tabletach to rozwiązania coraz częściej spotykane w firmach, w których stawia się na nowoczesność. Oczywiście, należy pamiętać, żeby rozwiązania te były bezpieczne.

Odpowiednia konfiguracja

Odpowiednia konfiguracja poszczególnych aplikacji pozwala sprawnie oraz bezpiecznie z nich korzystać. Jedną z bardziej popularnych jest mdm, czyli zarządzanie urządzeniami mobilnymi. W skrócie, polega to na tym, że wszystkimi urządzeniami mobilnymi w danym przedsiębiorstwie można zarządzać z jednego miejsca. Telefony, tablety oraz laptopy będą właściwie skonfigurowane. Jest to usługa, na której zawsze można polegać. Zastosowanie mdm ma szczególne znaczenie, kiedy chce się uniknąć roamingu, płatnych aplikacji, połączeń i SMSów. Tym samym, dane firmy będą stosownie zabezpieczone. Nikt nie będzie mieć do nich dostępu. Pracownicy firmy nie będą też w trakcie pracy dzwonić na niepożądane numery i wysyłać wiadomości tekstowych. A jeśli zdarzy się tak, że telefon lub inne urządzenie mobilne zostanie skradzione, to zdalnie można usunąć wszystkie informacje, blokując wybrane urządzenie. Pracownicy będą korzystać z urządzeń jedynie w celach zawodowych. Dane z urządzeń mobilnych będą kopiowane i jeszcze raz zabezpieczane. Mobile Device Managment umożliwi sprawniejsze zarządzanie firmą, z każdego miejsca i o każdej porze.

Zalety korzystania z Mobile Device Managment

Zalety korzystania z aplikacji mdm to: dokładne zdefiniowanie profilu grup pracowniczych, zdalny dostęp do panelu przez kilku administratorów, zarządzanie tabletami, telefonami i laptopami niezależnie od ich lokalizacji. Poza tym, można tworzyć sklepy z własnymi aplikacjami, dla wybranych grup pracowników. Jeżeli zaś urządzenia mobilne dostaną się w niepowołane ręce to można skorzystać z: blokady klawiszy, zdalnego formatowania, a także z kodów bezpieczeństwa, jakie można uregulować pod względem siły działania. Aplikacja mdm jest zatem aplikacją nad wyraz przydatną.

Aktualności Słownik Pojęć