Co nowego w nowej wersji systemu Android ?

Nie tak dawno odbyła się impreza Google – Google I/O 2013. Wszyscy spodziewali się prezentacji nowej wersji systemu Android. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Jednak na podstawie wycinkowych informacji możemy domyślać się jakie nowe funkcje będą zaimplementowane w nowej wersji popularnego systemu na urządzenia mobilne.

Podczas pierwszego dnia Google I/O 2013 przedstawiono wsparcie dla Bluetooth 4.o  Low Energy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to standard dedykowany do urządzeń, które wymagają niskiego zużycia energii, np. telefonów. Pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie baterii.

bluetooth_le

 

Kolejną nowością będzie wsparcie dla AVRCP 1.3 (Audio/Video Remote Control Profile). Oznaczać to będzie kompatybilność z urządzeniami takimi jak zestaw głośnomówiący czy też odbiornik radiowy. Będzie można sterować czy też podglądać informacje na temat utworu muzycznego za pomocą swojego smartfonu.

avrcp

Zapowiadane jest także wsparcie dla sprzętowej akceleracji grafiki 2D.

Miejmy nadzieję, że z każdym dniem informacji na temat nowego Android-a będzie coraz więcej. Śledźcie na bieżąco web-news.pl – będę starał się zamieszczać nowe wiadomości na temat nowego systemu.

Aktualności Android Smartfony Systemy