Chrońmy swoje telefony przy pomocy pokrowców i szkieł hartowanych

Telefon komórkowy to nieodłączny element dnia codziennego milionów Polaków. Zakup smartfona nie należy do małych wydatków, tym bardziej jego ochronę należy traktować jak inwestycję, a nie kolejny koszt do poniesienia. Uszkodzenia mechaniczne zewnętrznej obudowy i wyświetlacza należą do najczęściej występujących problemów w użytkowaniu urządzenia. W celu ich zapobiegania stosuje się pokrowce, etui oraz szkła hartowane.

Ochrona telefonu przy pomocy etui

Co czwarty Polak ma za sobą uszkodzenie własnego smartfona. Choć najczęściej pęknięta szybka, czy obudowa pozwala na korzystanie z telefonu, lepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji i zawczasu go zabezpieczyć. Do najpopularniejszych form ochrony należy etui, obejmujące swoim zasięgiem wyłącznie tył urządzenia. Pozostałe rodzaje, tj. etui książkowe, z klapką, na tył i przód i tzw. uniwersalne, są zdecydowanie rzadziej wybierane przez użytkowników. Do najbardziej skutecznych pod względem ochrony należą pokrowce, które zasięgiem obejmują również boki i wchodzą na ekran. W razie upadku telefonu na ekran, silikon zabezpieczy jego front od kontaktu z podłożem. Szczególnym rodzajem takiego etui jest bumper, czyli silikonowy pokrowiec, składający się z ramki na boki, bez tylnej części. Jego zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji w razie upadku. Dobór rodzaju produktu powinien być oparty o odpowiadanie potrzebom i preferencjom użytkownika.

Na szczególną uwagę w kwestii wytrzymałości, zasługuje etui pancerne. Posiada ono podwójnie wzmocnienia, które dodatkowo amortyzują telefon w czasie upadku. Pokrowiec zbudowany jest z trwałej, elastycznej gumy oraz nakładki, która wzmacnia konstrukcję. Etui posiada stosowne wycięcia na aparat i przyciski, aby nie ograniczać dostępu do funkcjonalności telefonu. Etui pancerne jest najbardziej wytrzymałym i kompleksowym rozwiązaniem dla ochrony smartfonu przed uszkodzeniem mechanicznym.

Ochrona telefonu przy pomocy szkła hartowanego

Najlepszym sposobem na ochronę wyświetlacza jest montaż szkła hartowanego lub folii ochronnej. Do zabezpieczeń wybieranych najchętniej należą oczywiście szkła, ze względu na większą skuteczność i trwałość (ufa im 79% użytkowników smartfonów). Szkło o wysokiej twardości, oprócz ochrony, zapewnia doskonałą widoczność wyświetlanych obrazów, bez zakłamania kolorów oraz zmniejszenia czułości wyświetlacza na dotyk. Jego montaż pozwala również na zamaskowanie niewielkich zarysowań, poprawiając komfort korzystania z urządzenia. Szybka chroni wyświetlacz przed rozbiciem i zarysowaniem nawet ostrymi przedmiotami. W razie upadku pochłonie również wstrząsy i zminimalizuje siłę uderzenia.

Szkła hartowane do telefonów posiadają niezbędne wycięcia na czujniki i głośnik. Tak jest w przypadku szkła hartowanego do telefonu Samsung Galaxy A6 2018, które charakteryzuje się grubością materiału od 8H-9H oraz oleofobową warstwą, chroniącą ekran przed zabrudzeniem i zostawianiem odcisków palców.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrane akcesoria do smartfonów pozwolą na ochronę zarówno wyświetlacza, jak i obudowy telefonu. Zabezpieczenia te mają za zadanie przeciwdziałać nieprzyjemnym skutkom upadku telefonu z wysokości. Ich montaż nie zajmuje wiele czasu i nie jest skomplikowany, a ich obecność nie ma wpływu na jakość i wygodę użytkowania. Inwestycja w dobrze dobrane dodatkowe wyposażenie jest o wiele mniej kosztowna, niż naprawa powstałych uszkodzeń w serwisie, dlatego zachęcamy do zakupu ochrony. Z naszej strony polecamy sklep IziGSM z bogatą ofertą akcesoriów do telefonów.

Aktualności Poradniki Smartfony