Chcesz zostać programistą? Sprawdź specjalność programowanie aplikacji na kierunku Informatyka!

Interesujesz się tematyką najnowszych aplikacji? Jesteś fanem gier komputerowych? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem kariery programisty? Sprawdź, co oferują studia ze specjalizacją programowanie aplikacji – być może jest to kierunek idealny dla Ciebie!

Co wyróżnia ten kierunek studiów?

Szybki rozwój technologiczny oraz ogromna popularność powszechnie wykorzystywanych urządzeń mobilnych powoduje konieczność kształcenia specjalistów, którzy będą doskonale zorientowani w tej dziedzinie. Są nimi właśnie absolwenci programowania aplikacji – kierunku, który można studiować m.in. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie (zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka/22-dla-kandytata/oferta-studiow-i-i-ii-stopnia/wydzial-zarzadzania/1752-programowanie-aplikacji). Studia te zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zdobyć niezbędną wiedzę z zakresu programowania, by później wykorzystać ją podczas tworzenia różnorodnych aplikacji – głównie mobilnych oraz biznesowych, a także gier komputerowych.

Czego nauczysz się w czasie studiów?

Nauka na tym kierunku trwa 3,5 roku i odbywa się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, dzięki czemu każdy student może dopasować go do własnych potrzeb. Uwieńczeniem studiów jest otrzymanie tytułu inżyniera i możliwość rozpoczęcia kariery na rynku pracy.

Jaką wiedzę posiadają absolwenci? Bez wahania można powiedzieć, że są oni bardzo dobrze wykształconymi specjalistami, którzy w czasie studiów szlifowali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. W programie nauczania znajdują się przedmioty takie jak projektowanie aplikacji mobilnych i biznesowych, programowanie gier i robotów, automatyka i robotyka, tworzenie baz danych, sieci komórkowych i systemów operacyjnych, grafika komputerowa czy architektura sieci globalnej. To oczywiście tylko niektóre z poruszanych podczas nauki zagadnień, jednak dające pogląd na to, czym studenci zajmują się  toku studiów. Dodatkowo zgłębiają oni wiedzę z mikroekonomii, prawa gospodarczego czy zarządzania, dzięki czemu doskonale orientują się w zasadach rządzących rynkiem pracy.

Dla kogo jest ten kierunek?

Programowanie aplikacji to doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają ciekawych, dających gwarancję atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy studiów. Bez wątpienia jest to kierunek dla osób posiadających tzw. umysł ścisły oraz interesujących się komputerami, elektroniką i nowymi technologiami.

Specjalizacja z programowania aplikacji umożliwia znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia w branży IT. Ze względu na szybki rozwój aplikacji mobilnych i fakt, że wykorzystuje je coraz więcej firm oraz instytucji, osoby posiadające wykształcenie w tym kierunku nie powinny martwić się o swoją pozycję na rynku pracy. Wiele firm oferuje Mobile Developerom nie tylko świetne warunki finansowe, ale również możliwość pracy zdalnej, która daje bardzo dużą niezależność i pozwala na samodzielne zarządzanie własnym czasem.

Aktualności