Biżuteria i telefon w jednym – złote telefony od Samsung

Aż 2700 ton złota ? tą sumą mogły pochwalić się w 2012 roku wszystkie kraje wydobywające ten najbardziej pożądany na świecie kruszec. Natomiast w 2013 roku świat technologii i designu elektryzuje Samsung ? wprowadza najnowocześniejszy smartfon Samsung GALAXY S4 Gold, który olśniewa swoją złotą obudową.

Złoto to niezwykły kruszec, trochę tajemniczy, a zarazem przyciągający wzrok. Wzbudza pożądanie, dlatego już od ponad dwóch tysięcy lat jest naturalnym elementem świata mody i sztuki. Wykorzystywany do tworzenia biżuterii, dzisiaj inspiruje wiele osób, które mają do czynienia z projektowaniem, estetyką i luksusem, również producentów sprzętu elektronicznego. Złoty przedmiot pożądania, to już nie tylko drobne akcesoria modowe. Miano biżuterii XXI-wieku zyskują nieodłączni towarzysze ? smartfony. Najnowocześniejszym telefonem, który zarazem może trafić w gusta wymagających klientów, o wysublimowanym poczuciu estetyki jest Samsung GALAXY S4 Gold. Nie jest to jednak pierwszy telefon w historii romansu marki Samsung ze złotem?

Niezwykłe wizje wprost ze światowych wybiegów mody niejednokrotnie wywarły wielkie wrażenie na twórcach technologii, ponieważ od kiedy tylko telefony komórkowe pojawiają się w powszechnym obiegu, co jakiś czas pojawiają się wyjątkowe, limitowane złote edycje telefonów. Samsung swoją przygodę ze złotem rozpoczął od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Z okazji tego wydarzenia, stworzona została seria telefonów Samsung Anycall, których obudowa mieniła się jak śródziemnomorskie słońce. Od tego momentu, pojawiały się co raz to nowsze modele w oprawie ze złotego kruszcu: telefon zaprojektowany przez Giorgio Armani ? jednego z pierwszych przedstawicieli high fashion w świecie technologii, a także model Wise Clasic i Wise 2. Każdy był wyjątkowy, zachwycał formą i precyzją wykonania. Im więcej kolejnych modeli pojawiało się na rynku tym większe były oczekiwania wymagających użytkowników.

Technologia się zmienia, jednak złoto wciąż pozostaje synonimem prestiżu. W 2013 roku, specjalnie dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu i Kataru, w złoto został ubrany najnowszy smartfon ? Samsung GALAXY S4. Samsung przyozdabia go złotem, a wyrafinowana technologia otrzymuje prestiżowy tytuł Gold. Staje się tym samym jeszcze bardziej luksusowym i niezwykłym dziełem sztuki, budzącym pożądanie i zachwyt.

Aktualności Smartfony