Bezpłatna porównywarka produktów ubezpieczeniowych

Najważniejszym ubezpieczeniem, bez którego nie możemy zgodnie z polskim prawem poruszać się po krajowych drogach, jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe i dotyczy każdego pojazdu. Jego zadaniem jest umożliwienie wypłaty odszkodowania za koszt naprawy samochodu, leczenie czy nawet renty za śmierć poszkodowanej z naszej winy osoby.

Jeśli więc wyjeżdżając z osiedlowej uliczki nie ustąpimy pierwszeństwa i spowodujemy kolizję, to pieniądze na naprawę auta zostaną wypłacane poszkodowanemu przez ubezpieczyciela. My musimy oczywiście opłacać składki. Najniższe z nich zaczynają się od około 350 złotych a wyższe to nawet kilka tysięcy złotych. Ich wysokość uzależniona jest od naszego wieku, płci, doświadczenia w prowadzeniu pojazdu, roku wyprodukowania naszego auta czy pojemności silnika. Koszty te mogą być więc dość spore. Jednak jest na to prosty sposób. Oszczędź na ubezpieczeniu samochodu porównując oferty i ceny ubezpieczeń na SWIATubezpieczen.com. Kalkulatory
OC
takie jak ten pozwalają na oszczędzenie nawet kilkuset złotych rocznie!

Czasem zdarza się tak, że auto zostanie uszkodzone z naszej winy. W takich przypadkach naprawa samochodu musi zostać pokryta bezpośrednio z naszej kieszeni. Jednak temu przeciwdziałać ma ubezpieczenie AC. Jeśli na przykład uszkodziliśmy błotnik wyjeżdżając z garażu, to teoretycznie możemy zgłosić się do ubezpieczyciela by ten sfinansował naprawę naszego pojazdu. Może się jednak zdarzyć tak, że stracimy wtedy zniżki i korzystniej niewielkie naprawy wykonać własnoręcznie lub ponieść takie koszty samodzielnie.

Innym ubezpieczeniem, często oferowanym w pakietach, jest ubezpieczenie szyb. Obecnie nieco rzadziej, choć w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, że ktoś wybije nam szybę w aucie chociażby po to, by ukraść radio samochodowe. W takich wypadkach korzystne jest ubezpieczenie szyb ? wstawiane są one bez konieczności poniesienia przez nas kosztów, za wszystko płaci ubezpieczyciel.

Aktualności Internet