Bateria rozładowana ?

Od współczesnych telefonów wymagamy tego, żebyśmy mogli robić na nich wszystko: grać w gry, oglądać filmy, być na bieżąco ze wszystkimi newsami, przeglądać internet. Niestety najsłabszym ich ogniwem okazuje się właśnie ogniwo baterii. Wymagania jakie są przed nim stawiane, są tak naprawdę bardzo trudne do spełnienia i stanowią dla producentów nie lada wyzwanie. Co możemy zrobić, żeby wydłużyć czas pracy naszego smartfona ?

rozładowana bateria

Po pierwsze: wyłączmy wszystko co zbędne

Zasada prosta, a zarazem bardzo skuteczna. Jeżeli nie potrzebujemy akuratnie korzystać z modułu Wi-Fi wyłączmy go. Niektóre aplikacje pobierają dane w tle, bez Wi-Fi nie będą mogły tego robić. Oczywiście warto zastanowić się nad tym jakie aplikacje są nam niezbędne. Dodatkowo można zainstalować różne widżety które możemy przenieść na główny ekran i łatwo włączać i wyłączać transmisję danych, bluetooth i inne. Oczywiście jeśli kupiliśmy telefon po to, aby być na bieżąco i odświeżać dość często np. Gmail i Facebook dziwnym byłoby wyłączanie tych aktualizacji, ale możemy zmniejszyć ich częstotliwość. Dzięki temu nasz smartfon rzadziej będzie pobierał dane z serwera i zużyje mniej prądu.

Po drugie: podświetlenie

Najczęściej pobiera bardzo dużo prądu, a nie zawsze potrzebujemy go aż tyle. Jeśli jesteśmy w pomieszczeniu to możemy zmniejszyć podświetlenie. Oczywiście w niektórych smartfonach możemy włączyć opcję samoczynnej regulacji jasności chociaż działa ona różnie.

Po trzecie: power bank

Jeśli wyłączyliśmy co się dało, a dalej nasz telefon nie działa tak długo jak powinien, warto rozważyć zakup power banku np. Solar lub Globo. Jest to zewnętrzna bateria którą możemy ładować naszego smartfona. Dalej jesteśmy mobilni i nie musimy szukać gniazdka z prądem. Niestety wadą jest fakt, że nosimy w kieszeni urządzenie większe od naszego smartfona, które pracuje tak naprawdę tylko jako zasilacz. Oczywiście są różne modele power banków, większość z nich pozwoli nam ładować nie tylko smartfony, ale także tablety, aparaty cyfrowe. Niektóre power banki mają wbudowaną baterię słoneczną więc możemy je naładować wystawiając na słońce. Przydatne kiedy nie mamy akurat gniazdka pod ręką przez dłuższy czasu a potrzebujemy aby nasz smartfon działał.

Po czwarte: smartfon z większą baterią

Jest to ostateczna ostateczność, ale jeśli chcemy dużo korzystać ze smartfona i wszystko mieć stale włączone, a opcja z power bankiem nam nie odpowiada, warto rozejrzeć się za innym smartfonem z pojemniejszą baterią. Jednym z przykładów jest np. Kruger&Matz Drive którego pojemność baterii wynosi 4000 mAh, lub Pentagram Monster X5  którego pojemność baterii wynosi aż 6000 mAh. Oczywiście wadą jest zmiana telefonu, jednak jeśli chcemy cieszyć się długą pracą na baterii warto jest rozważyć tę opcję.

Aktualności Hardware Poradniki