Aukcje transportowe metodą na tani transport

Internet wkracza we wszystkie sfery naszego życia. Kolejną sferą, którą zdominował jest rynek usług transportowych. Do niedawna transport dużych przedmiotów czy przeprowadzka kojarzyła się z czymś drogim i organizacyjnie skomplikowanym. Jak się okazuje niepotrzebnie. Serwis Clicktrans.pl działa od 2010 roku i szacuje się że dzięki korzystaniu z usług transportowych znalezionych za jego pośrednictwem użytkownicy zaoszczędzili już około 8 milionów złotych.

Clicktrans.pl jest pierwszym w Polsce i największym serwisem aukcji transportowych, gdzie osoba szukająca transportu ma dużą szansę na znalezienie firmy, która i tak już jedzie w danym kierunku i weźmie towar jako doładunek. To po prostu szybki i bezpieczny sposób na znalezienie transportu. Tego typu serwisy działają na popularnej obecnie zasadzie sharing economy: ekonomii współdzielenia, wykorzystania zasobów, które już istnieją zamiast tworzenia nowych.

Podobnie jak Blablacar, serwis Clicktrans.pl stanowi platformę, na której łączą się ze sobą przewoźnicy i osoby szukające transportu dla swoich rzeczy (w przypadku Blablacar jest to szukanie transportu osób). Dodatkowo dzięki formie aukcji w dół, uzyskana cena za transport może być niższa do 60% od standardowych cen w cennikach.

Do niedawna takie rozwiązania były dostępne tylko dla dużych firm produkcyjnych czy spedycji, które korzystając z giełd transportowych optymalizowały swoją działalność. Jak się jednak okazuje zapotrzebowanie na usługi transportowe dla dużych rzeczy typu motocykl, samochód, meble, palety, maszyny, sprzęt sportowy czy zwierzaki jest bardzo duże również wśród konsumentów. Tego typu towarów nie przewiezie kurier ani poczta a samodzielne szukanie firmy transportowej skazuje nas na ceny wysokie, bo brane po prostu z cennika, zakładające dedykowany transport. Clicktrans.pl jest serwisem, który umożliwia znalezienie najbardziej korzystnej opcji transportu i wykorzystanie pojazdów, które już jadą daną trasą. Polska ma bardzo dobrą pozycję na tle krajów Unii Europejskiej w dziedzinie transportu a polskie firmy transportowe można liczyć w tysiącach co powoduje, że można znaleźć atrakcyjny cenowo transport nie tylko na terenie Polski ale i całej Europy.

Połączenie transportu i nowych technologii wydaje się oczywistym rozwiązaniem i faktycznie dzięki giełdom transportowym wszyscy zyskują: przewoźnicy nowe zlecenia i klientów, osoby szukające transportu korzystny transport oraz środowisko, które jest mniej trute w związku z optymalizacją transportu. Dzięki walce z tzw. pustymi przebiegami Clicktrans.pl od czasu powstania zapobiegł emisji już ponad 1,5 miliona kilogramów CO2 do atmosfery. Wydaje się, że trend wykorzystywania zasobów na przykładzie serwisów takich jak Airbnb (wynajem nieruchomości), Blablacar (przewóz osób) czy Clicktrans.pl (przewóz towarów) na dobre zadomowił się w Polsce.

Aktualności Internet