Apple chce wyprodukować tani, plastikowy iPhone w kolorach tęczy?

Kolorowy-iPhone-koncept-fot.-techglued.com--164806

Apple najprawdopodobniej poczuło oddech konkurencji na karku, choć wygląda na to, że już kilka miesięcy temu straciło swoją przewagę na rynku smartfonów na rzecz chociażby Samsunga. Producent iPhone’a zapowiada jednak ostrą ofensywę chcąc zawalczyć o klientów o mniejszych zasobach portfela.

Według zapowiedzi w planach firmy Apple jest wprowadzenie do sprzedaży tańszej wersji iPhone. Telefon miałby zostać “ubrany” w plastikową obudowę o różnych kolorach, co byłoby charakterystyczną cechą odróżniającą tę wersję od drogiej, która zawsze sprzedawana była w kolorach białym lub czarnym.Z informacji jakie przekazuje Reuters wiadomo, że Apple testuje dwa warianty telefonu – o przekątnych ekranu 4,7 cala oraz 5,7 cala. Nie wiadomo jeszcze, czy firma zdecyduje się na wprowadzenie na rynek obu czy wybierze jedną, lepszą opcję.

Termin premiery przewidywany jest prawdopodobnie na przyszły rok, a cena o jakiej spekulują media wynosi 0,99 dolarów przy dwuletnim abonamencie. Nikt poza samym producentem nie wie na pewno czy te urządzenia faktycznie ujrzą światło dzienne, pozostaje więc czekać na potwierdzone informacje wprost od Apple, a takich możemy oczekiwać najwcześniej jesienią.

Źródło

Aktualności Smartfony telekomunikacja