Aplikacje do śledzenia przesyłek – dlaczego warto z nich korzystać?

Rosnąca popularność zakupów online sprawiła, że obecnie większość z nas korzysta z usług firm kurierskich.

aplikacja inpost

Wciąż jednak wiąże się to z oczekiwaniem na przesyłkę oraz koniecznością pozostania w domu kiedy ma pojawić się kurier. Nic więc dziwnego, że firmy kurierskie robią wszystko by usprawnić swoje usługi. Wśród udogodnień, na które warto zwrócić uwagę wymienić możemy nie tylko paczkomaty czy odbiór w punktach obsługi, ale również coraz popularniejsze aplikacje mobilne. Jednym z przykładów takiej aplikacji jest InPost Mobile. Jakie daje możliwości? Przekonajmy się.

Wygodne śledzenie przesyłek

Niejednokrotnie zastanawiałeś się gdzie znajduje się twoja wyczekiwana paczka? Większość kurierów zapewnia nam obecnie możliwość śledzenia przesyłek, jednak za pomocą stron internetowych nie jest to zbyt wygodne. Wymaga od nas logowania lub samodzielnego wpisywania numeru paczki. Dzięki aplikacjom kurierskim takim jak InPost Mobile staje się to znacznie łatwiejsze. Wszystkie paczki, które powiązane są z naszym numerem telefonu monitorowane są bowiem automatycznie. W każdej chwili możemy więc sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się nasza przesyłka. To jednak nie wszystko. Każda zmiana statusu paczki sprawia, że otrzymujemy powiadomienie na telefon. Dzięki temu nawet nie odwiedzając aplikacji wiemy co dzieje się z naszą przesyłką.

Co ważne, każdą z przesyłek możesz samodzielnie nazwać, dzięki czemu nie musisz za każdym razem zastanawiać się co zawiera. Po dostarczeniu przesyłki dane na jej temat mogą zostać zarchiwizowane. Możesz po nie sięgnąć w każdej chwili. Aplikacja pozwala ci śledzić zarówno paczki, które ma dostarczyć kurier, jak i te, które odbierzesz w paczkomacie.

Znajdź paczkomat

Kolejną zaletą aplikacji mobilnej jest możliwość szybkiego znalezienia najbliższych paczkomatów oraz punktów odbioru paczek. Dzięki temu masz pewność, że twoja przesyłka dotrze tam, gdzie będzie to dla ciebie najwygodniejsze. Co więcej, możesz również wyznaczyć trasę do paczkomatu, co pozwoli ci trafić do niej w najwygodniejszy i najprostszy sposób. Dzięki temu odbieranie paczek zajmuje znacznie mniej czasu, co dla wielu osób ma obecnie ogromne znaczenie.

Zapłać za przesyłkę

Zamawiasz paczkę z płatnością przy odbiorze i zastanawiasz się w jaki sposób za nią zapłacić? W tym przypadku również może pomóc ci aplikacja kurierska. InPost Mobile pozwala bowiem na wykonanie szybkiej i bezpiecznej płatności za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki temu zapłata za paczki zajmie ci mniej czasu.

Przypomnienia o odbiorze paczek

Każdy, kto zamawia paczkę do odbioru w paczkomacie musi pamiętać, że ma na to 24 godziny. Jak nie zapomnieć i zmieścić się w tym terminie? Pomóc nam może aplikacja mobilna, która wyśle nam powiadomienie o wybranej przez nas godzinie lub też przypomni nam o odbiorze paczki kiedy znajdziemy się w pobliżu paczkomatu lub punktu odbioru.

Podsumowując, aplikacje kurierskie takie jak InPost Mobile to spore udogodnienie, dzięki któremu odbieranie paczek staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Co więcej, są one całkowicie darmowe. Nie dziwi więc fakt, że korzysta z nich coraz większa liczba osób.

Aktualności Aplikacje