Aplikacja do robienia mobilnych zakupów SaveUp nominowana do Mobile Trends Awards

Aplikacja mobilna SaveUp stworzona przez firmę iTraff Technology została nominowana do prestiżowej nagrody Mobile Trends Awards. Program umożliwia mobilne zakupy przy pomocy smartfona. Nominację przyznano w kategorii m-commerce.

SaveUp to aplikacja, która umożliwia mobilne zakupy. Rozpoznaje produkty na podstawie zdjęć zrobionych im smartfonem. W chwili obecnej za jej pomocą można zakupić gry, płyty cd, książki oraz filmy. Aplikacja wykorzystuje opracowaną przez iTraff Technology zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazu. Rozpoznaje wielowymiarową przestrzeń płaskiej grafiki i skutecznie wyszukuje charakterystyczne punkty przedstawionego na niej przedmiotu.. Dzięki temu po sfotografowaniu np. płyty cd na plakacie w naszym telefonie wyświetlą się oferty jej zakupu w internecie.

Pozostałe nominowane aplikacje to:

  • Komputronik za aplikację prezentującą ofertę firmy.
  • Grupa Nokaut za aplikację mobilną Nokaut Skaner służącą do korzystania z porównywarki cenowej nokaut przez skanowanie kodów kreskowych.
  • Grupa Allegro za aplikację służącą do obsługi jej platformy aukcyjnej.

W skład jury konkursu wchodzić będą  znane postacie z polskiego świata technologii mobilnych z takich firm jak Allegro czy Microsoft. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek odbędzie się podczas gali, 27 stycznia 2012 roku po Mobile Trends Conference.

Aktualności Aplikacje Internet