Android – 7 ciekawych i mało znanych aplikacji dla każdego

Z pewnością wszyscy użytkownicy systemu Android cieszą się ze stale rosnącej liczba aplikacji dostępnych w android market. Ich ilość niedawno przekroczyła magiczną barierę 500 tysięcy, co niewątpliwie robi wrażenie. Powiedzmy sobie jednak szczerze, z pośród wielu często mało użytecznych programów trudno jest wyszukać prawdziwe perełki. Jak się okazuje jest ich całkiem sporo. Poniżej znajdziecie zestawienie siedmiu ciekawych aplikacji na Androida, o których nie każdy słyszał.

WorldTour

Zwiedzaj świat nie ruszając się z miejsca. Ten prosty program to w zasadzie tapeta ekranu pobierająca co 30 minut obraz z jednej z wielu, umieszczonych na całym świecie, dostępnych kamer internetowych. Program pozwala także dodawać własne adresy kamer, jeżeli nie znajdziemy ich na dostarczonej liście.

Średnia ocena w Android Market: 4,5

https://market.android.com

KeepScreen

W poszukiwaniu rozbudowanych aplikacji często zapominamy o tych niewielkich, ale jakże użytecznych. Jedną z nich jest właśnie KeepScreen. Program pozwala zdefiniować listę aplikacji zainstalowanych w naszym telefonie, po uruchomieniu których system nie będzie wygaszał ekranu. Zapewne wiecie, jak irytujące jest to zjawisko, gdy jadąc samochodem używacie GoogleMaps. W takim wypadku KeepScreen jest dobrym rozwiązaniem.

Średnia ocena: 4,5

 

Toddler Lock

Kolejny prosty program, szczególnie użyteczny dla osób, które dają dzieciom telefon do zabawy. Deaktywuje wszystkie przyciski telefonu i pozwala rysować po ekranie kolorowe wzory, którym towarzyszą zabawne dźwięki. W ten sposób mamy dziecko z głowy na jakiś czas, nie musząc się martwić o dane w telefonie lub przypadkowe połączenia.

Średnia ocena: 4,6

 

https://market.android.com

Barecode Generator/Reader

Jeden z wielu programów obsługujących kody kreskowe na Androida. Pozwala stworzyć kod na bazie wprowadzonych przez nas danych. Utworzony kod kreskowy możemy zapisać do galerii, lub udostępnić innym osobom. Trzeba tu niestety odnotować, że pośród wielu ciekawych aplikacji na androida obsługujących kody kreskowe, nie znajdziemy jeszcze dobrego programu obsługującego takie dziedziny jak zarządzanie towarem i gospodarka magazynowa. Szkolenie z używania tej aplikacji nie będzie konieczne. Wystarczy wpisać tekst i wcisnąć Generate.

Średnia ocena: 4,3

 

https://market.android.com

PicsArt – Photo Studio

PicsArt to dla odmiany bardzo rozbudowana aplikacja. Jest to jeden z najbogatszych darmowych edytorów zdjęć na Androida, wyposażonych w wiele ciekawych opcji, filtrów fotograficznych, ramek, opcji tekstowych itp. Pozwala kadrować, obracać, regulować kolory i dodawać liczne efekty do naszych zdjęć, a nawet tworzyć nowe rysunki przy użyciu dostarczonych w programie pędzli.

Średnia ocena: 4,7

https://market.android.com

Pocket Band Uloops Lite

Był program do obróbki grafiki, nie powinno więc zabraknąć aplikacji muzycznej. PocketBand Uloops to praktycznie całe studio muzyczne, pozwalające tworzyć i miksować ze sobą ścieżki dźwiękowe nawet bez znajomości nut. Wystarczy trochę cierpliwości i wyobraźni. Co ciekawe, program działa tylko w wersji online i wymaga stałego dostępu do Internetu. Nasze utwory zapisywane są na serwerze i stamtąd odtwarzane, co jest jedynym mankamentem tego znakomitego programu.

Średnia ocena: 4,4

 

https://market.android.com

Osmos HD

Na koniec przebojowa gra przeniesiona z iOS na Androida. Pomysł jest prosty ? w kosmicznym środowisku, sterując małym organizmem, musimy wchłaniać mniejsze od nas, nie dając się połknąć większym. To, co w dużej mierze decyduje o sukcesie i atmosferze gry, to świetna elektroniczna muzyka w tle. Najbardziej charakterystyczny utwór z gry to High Skies ? Shape of Things to Come. Co ciekawe, producent zaleca, by dla uzyskania pełni wrażeń grać tylko w słuchawkach na uszach.

Średnia ocena: 4,8

 

https://market.android.com

Aktualności Android Aplikacje Internet Systemy