AirLive AC.TOP – sufitowy punkt dostępowy z PoE i obsługą sieci 802.11ac

AirLive AC.TOP to sufitowy punkt dostępowy zgodny ze standardami MIMO 802.11 a/b/g/n/ac działający z maksymalną prędkością transmisji do 1200 Mb/s zaprojektowany tak aby ułatwić bezprzewodowe strumieniowanie video oraz rozgrywek on-line. Zasilanie IEEE 802.3af PoE ułatwia instalację punktu dostępowego i minimalizuje potrzebnego okablowania. AC.TOP może pracować w kilku trybach co jest funkcjinalne dla użytkownika jak również powiększa zasięg sieci Wi-Fi.

actop1

 

Najważniejsze cechy AC.TOP firmy AirLive to:

  • Wbudowana antena MIMO
  • 1 port Gigabit Ethernet z obsługą zasilania PoE
  • Montaż na suficie
  • Dwa zakresy pracy ? 2,4 GHz oraz 5 GHz
  • Zgodność ze standardami 802.11 a/b/g/n/ac
  • Maksymalna moc 23 dBm (ograniczone do 20 dBm w Unii Europejskiej)
  • Bezprzewodowa kontrola dostępu oraz kontrola przepustowości
  • Maksymalnie 32 oddzielnych SSID
  • Możliwość pracy 100 użytkowników jednocześnie

actop3
Wśród najważniejszych cech warto zwrócić uwagę na:

Zgodność z dwoma standardami IEEE 802.11 a/b/g/n/ oraz 5 GHz IEEE 802.11ac
Produkt współpracuje z technologią 2T2R zarówno w paśmie 5 GHZ jak i 2,4 GHz jak również jest w pełni zgodny ze standardami IEEE 802.11 a/b/g/n oraz nowym standardem IEEE 802.11ac w paśmie 5 GHz. Warto pamiętać, że standard 802.11ac jest kompatybilny wstecznie z 802.11n.

Wysoka prędkość transmisji jest zapewniona przez standard 802.11ac
Przy wykorzystaniu najnowszej technologii Wi-Fi ? standardu 802.11ac w paśmie 5 GHz punkt dostępowy może przesyłać dane nawet z prędkością do 967 Mb/s, co jest wartością wielokrotnie zwiększoną niż w przypadku standardu 802.11n. Użytkownicy korzystają z Gigabitowej prędkości przy użyciu łączności zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej. Co więcej nowy standard gwarantuje oprócz wysokiej przepustowości -większą stabilność- co poprawia korzystanie z Internetu bez zakłóceń.

Możliwość montażu urządzenia na suficie
AirLive AC.TOP jest sprzętem który możemy zamontować na suficie. Urządzenie jest niewidoczne co może być poprawą estetyki wnętrza w miejscach publicznych takich jak przedsiębiorstwa, placówki rządowe, kampusy, hotele, restauracje, kawiarnie, kliniki, szpitale itp.

Obsługa pasm 2,4 GHz oraz 5 GHz zwiększa prędkość transmisji do 1200 Mb/s
AC.TOP to pierwszy sufitowy punkt dostępowy, który obsługuje jednocześnie pasmo 2,4 GHz oraz 5 GHz z mocą nadawania 23 dBm (w UE ograniczenie do 20 dBm). Dzięki temu połączeniu uzyskano wysoką wydajność i dużo większą prędkość transmisji w porównaniu do tradycyjnych punktów dostępowych.

Port 802.3af PoE
Pod niewielką obudową projektantom AirLive udało się umieścić w AC.TOP jeden port Gigabit Ethernet z obsługą PoE, który obsługuje napięcie 48 V ? dzięki temu z kolei można korzystać z injektora PoE firmy AirLive (model PoE-48PB v2) lub innego dowolnego switcha PoE.

Wbudowany kreator instalacji oraz zgodność z oprogramowaniem AirLive Central Wireless
Punkt dostępowy AC.TOP współpracuje oczywiście z narzędziem AirLive IP Finder oraz oprogramowaniem AirLive Central Wireless. Dzięki temu możliwy jest dostęp do wszystkich opcji dostępnych w AC.TOP, czy też zmiana nazw SSID oraz aktualizacja oprogramowania bez konieczności korzystania z panelu konfiguracyjnego urządzenia. Dodatkowym udogodnieniem jest też wykonanie aktualizacji wielu urządzeń AC.TOP za jednym razem.

Funkcja Multiple-SSID oraz harmonogram Wi-Fi
AirLive AC.TOP pozwala stworzyć do 32 wirtualnych punktów dostępowych, każdy o innym SSID. Natomiast funkcja harmonogramu Wi-Fi umożliwia zaplanowanie pracy urządzenia tak, że np. po wyjściu z biura automatycznie się wyłączy, aby oszczędzać energię i zmniejszyć koszty utrzymania sieci.

Wbudowany serwer Radius
Bezpieczeństwo w sieciach bezprzewodowych to dla przedsiębiorców i managerów sprawa najwyższej wagi. AC.TOP oferuje kompleksową ochronę bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Wbudowany serwer RADIUS (Remote Authentication Dial-in User Service) pozwala na zarządzanie loginami i hasłami użytkowników bezpośrednio przez punkt dostępowy AC.TOP. Tak więc zewnętrzny serwer RADIUS nie jest potrzebny.

Aktualności Hardware Internet