Adobe Photoshop w praktyce – wstęp

Witam serdecznie, nazywam się Nowak Przemysław i jestem nowym redaktorem na web-news.pl. Od kilku lat zajmuję się dziedziną grafiki, aktualnie mam przyjemność pracować nad projektami na skalę całego kraju oraz aplikacjami dla platformy Windows 8 i Windows Phone 8. Oprócz tego zajmuję się kodowaniem i wdrażaniem projektów stron internetowych.

W tym temacie chciałbym poruszyć kwestie ?nowej epoki? z dziedziny edycji i tworzenia obrazu cyfrowego, czyli Adobe Photoshop w wersji CS6.

Zacznijmy od omówienia skali wielkości w/w programu oraz jego wielofunkcyjności. Aktualnie Photoshopa używam głównie do tworzenia projektów stron internetowych oraz aplikacji na platformy Microsoftu. Jednak to nie wyklucza tego, że w tym programie tworzyłem również projekty poligraficzne (materiały do druku) oraz wykonywałem obróbkę cyfrową zdjęć.

Do tych wszystkich rzeczy Photoshop nadawał się wyśmienicie. Jednak wersja CS 6 daje nam jeszcze więcej możliwości, a mianowicie obróbkę video! Wielu z tych, którzy mają nadal nie zaktualizowaną wersję Photoshopa np. CS 5 z pewnością twierdzi coś typu: ?Photoshop i Video ? Nie rozśmieszajcie mnie?, sam byłem podobnego zdania dopóki nie sprawdziłem jak to działa. I co ? Jestem zaskoczony na całej linii ponieważ Adobe przygotowało to naprawdę w świetny sposób i żeby wyrównać kadr, czy rozjaśnij/przyciąć/skleić nasz materiał video wystarczy znać podstawy Photoshopa.

 

Teraz chciałbym poruszyć kwestię używania Photoshopa, czyli przejść do głównego nurtu artykułu. Wiele osób zna ten program, jedni używają go lepiej a drudzy gorzej, jednak spotkałem kilka osób, które robią świetne rzeczy w Photoshopie, ale tak naprawdę nie znają 90% jego funkcji (to jest wielki talent). Pewnie teraz myślisz do czego dążę ?

No więc zadam ci teraz pytanie:

– Masz 500 obrazków/fotografii i do każdej musisz nałożyć znak wodny, jak to zrobisz ?

Smutna prawda jest taka, że 80% otworzyłaby te 500 zdjęć i mozolnie wklejałaby do niego znak wodny, a wystarczy tylko kilka kliknięć żeby zrobić to w 5 min.

Kolejnym faktem jest, że zaczynając każdy nowy projekt np. strony internetowej 95 % użytkowników tworzy nowy projekt dodaje linie pomocnicze wymierza rozdzielczości i dopiero wtedy zaczyna swoją pracę. Przecież wystarczy nagrać jedna akcję/operację i już można nowy projekt utworzyć w przeciągu sekundy.

Automatyzacja swojej pracy w Photoshopie to tylko wierzchołek góry lodowej, a przecież nie bez przyczyny program ten jest nazywany ?nową epoką? lub aplikacją nade inteligentom.

Z pewnością zaintrygowałem cię tym artykułem i zastanawiasz się jak zautomatyzować swoją pracę, dlatego zapraszam cię do śledzenia artykułów na web-news.pl ponieważ w nie dużych odstępach czasowych będę opisywał różne ciekawe sztuczki w Photoshopie, automatyzacja oraz optymalizacja zgodnie ze swoim sprzętem. Czyli Adobe Photoshop w praktyce.

Aktualności Laptopy Poradniki