Polacy odnieśli sukces w międzynarodowym konkursie z serii Facebook Hacker Cup. Reprezentanci z Polski: Jakub Pachocki oraz Marcin Smulewicz zajęli w zawodach odpowiednio drugie i trzecie miejsce. O Facebook Hacker Cup pisałem już tutaj.

Facebook Hacker Cup to międzynarodowy konkurs, w którym uczestnicy muszą rozwiązać problemy algorytmiczne. W tegorocznej, edycji konkursu wzięło udział 12 000 osób ze 126 krajów świata. W finałowej rozgrywce, która odbyła się w siedzibie Facebooka w Kalifornii, uczestniczyło 24 zawodników z Australii, Białorusi, Chin, Francji, Niemiec, Japonii, Polski, Rosji, Szwajcarii oraz Ukrainy.

Najlepszym zawodnikiem okazał się  Petr Mitrichev z Rosji (zwyciężył także w 2011 roku), który otrzymał czeka na 10 000 dolarów. Drugie miejsce zajął Jakub Pachocki, a trzecie ? Marcin Smulewicz z Polski. Był to dla niego pierwszy start w tak prestiżowym międzynarodowym konkursie. O zadaniach, z którymi musiał zmierzyć się w finale mówi, że wymagały więcej myślenia niż implementowania gotowych rozwiązań i były okazją do świetnej zabawy.