TP koproducentem ?Sztosu 2?

TP już po raz drugi zaprasza na film sensacyjny w klimacie PRL. Od jutra na ekrany kin wchodzi ?Sztos 2? w reżyserii Olafa Lubaszenki – kolejna koprodukcja TP. W scenerii mroźnej zimy 81 roku, niezły numer wykręcą Jan Nowicki, Bogusław Linda, Borys Szyc i  Cezary Pazura w kontynuacji tej przezabawnej komedii.

?Sztos 2? to ciąg dalszy perypetii drobnych cwaniaczków, których codziennością są walutowe przekręty i dobra zabawa. Karciane triki i podryw na ?dużego fiata? to szczyt ich osiągnięć. Tym razem w roli głównej większa kasa, na którą mają chrapkę. Co z tego wyniknie? Zapraszamy do kin.

Od kilku lat Telekomunikacja Polska angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizowała 15 projektów, w tym 9 komediowych, które z zainteresowaniem obejrzało ok. 8 mln Polaków.

Niewątpliwie najbardziej znaczącym był nominowany do Oscara film Andrzeja Wajdy pt. ?Katyń?, wpisujący się w nurt kina historycznego. Do podobnych projektów należy również zaliczyć produkcję pt. ?Generał Nil? Ryszarda Bugajskiego, czy ?Dzieci Ireny Sendlerowej? Johna Kenta Harrisona. Inna koprodukcja TP, ?Różyczka? Jana Kidawy-Błońskiego, otrzymała Złote Lwy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Równie popularnymi okazały się hity komediowe, które Polacy darzą wyjątkową sympatią. Do najpopularniejszych produkcji należą filmy między innymi ?Śniadanie do łóżka? i ?Miłość na wybiegu? Krzysztofa Langa, ?To nie tak jak myślisz kotku? Sławomira Kryńskiego, ?Ile waży koń trojański? Juliusza Machulskiego.

Aktualności telekomunikacja