Polscy twórcy aplikacji nagrodzeni w konkursie ?Create for Millions?

Nokia poinformowała dziś o wynikach konkursu dla developerów ?Create for Millions?. W konkursie wzięło udział ponad 1200 aplikacji, aż trzy finałowe aplikacje zostały napisane przez polskich developerów. Celem konkursu było tworzenie aplikacji na platformę Nokia Seria 40. Developerzy mogli zgłaszać swoje propozycje w czterech kategoriach: ?Access to Knowledge?; ?Emotional Closeness?; ?Fun and Games? oraz ?In the Know?. Wszystkie zgłoszone aplikacje są dostępne w sklepie Nokia dla wszystkich modeli z Serii 40, w tym najnowszych modeli z linii Asha.

Polskie aplikacje, które znalazły się w pierwszej dziesiątce w poszczególnych kategoriach:

  • myQR.card ? drugie miejsce w kategorii Access to Knowledge

  • TalkTalk ? szóste miejsce w kategorii Emotional Closeness

  • MemoCase  – dziewiąte miejsce w kategorii In the Know.

?Dla użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie szczególnie istotny jest dostęp do lokalnych aplikacji. Uwzględniając te potrzeby, Nokia kładzie duży nacisk na tworzenie aplikacji dedykowanych poszczególnym rynkom, tak by liczba takich rozwiązań była jak największa? ? wyjaśnia Dariusz Zalewski, Central and East Europe, EDX Head , Nokia Poland. ?Aby zwiększyć zainteresowanie naszym ekosystemem i rozszerzyć liczbę aplikacji lokalnych, już po raz kolejny przeprowadziliśmy konkurs Create for Millions. Jesteśmy bardzo szczęśliwi , że aż 3 nagrodzone aplikacje powstały w Polsce. Serdecznie gratulujemy ich twórcom? ? dodaje Dariusz Zalewski.

Create for Millions to konkurs dla developerów korzystających z Javy i tworzących aplikacje dedykowane ekosystemowi, który obsługuje telefony Nokia z Serii 40. Zainteresowani mogli zgłosić swoją aplikację, która następnie była oceniana przez jury. Każdy, kto znajdzie się w pierwszej dziesiątce otrzyma nagrodę pieniężną. Dla zwycięzców poszczególnej kategorii, czeka nie tylko nagroda pieniężna w wysokości 50000 euro, ale również bezpłatne konsultacje dotyczące projektowania interfejsu użytkownika (UX) oraz wsparcie od jednej z najlepszych agencji projektowych przy  stworzeniu banerów Spotlight dla zwycięskich aplikacji.

Aplikacje Systemy telekomunikacja