Obecność na portalach społecznościowych – obowiązkowa

Współczesny marketing w dużej mierze rozgrywa się w Internecie. Obecnie bardzo ważne jest również kreowanie marki w mediach społecznościowych. Każdy, kto na poważnie myśli o rozwijaniu biznesu w sieci musi szanować social media i podążać za kreowanymi przez nie trendami. Tego typu portale to świetny sposób na podtrzymanie interakcji z obecnymi klientami oraz doskonały kanał komunikacyjny służący do zdobywania nowych klientów. Jest to również dobry sposób na wsparcie działań związanych z SEO.

Od czego zacząć?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją obecność w social media, to najlepiej wybierz jeden z najpopularniejszych serwisów. W Polsce nadal jest nim Facebook. Z czasem możesz poszerzać swoja działalność do kolejnych portali społecznościowych.

Dlaczego warto być aktywnym w serwisach społecznościowych?

Przede wszystkim, dlatego, że jest to kanał komunikacji z klientami. Odbiorcy naszych usług i produktów już tam są i właśnie w tym miejscu będą szukać naszej firmy. Ponadto wiele badań zgodnie potwierdza, że około 1/3 ruchu na stronach internetowych pochodzi z social media. Zatem już teraz odpowiedz sobie na pytanie czy możesz zrezygnować z tak licznej grupy klientów?

Co mamy do wyboru?

Na rynku działa bardzo wiele portali społecznościowych. Poniżej wymieniamy wybrane z nich.

  1. Facebook jest tak bardzo popularny, że wiele osób uważa, że jak cię na nim nie ma, to znaczy, że nie żyjesz. W związku z tym obecność, prowadzonego przez nas biznesu, na Facebooku jest obowiązkowa. Do głównych działań prowadzonych na FB zaliczamy prowadzenie fanpage oraz generowanie reklam.
  2. Twitter to narzędzie wykorzystywane bardzo często przez gwiazdy i polityków. Jednakże sprawdza się również, jako instrument służący do budowania wizerunku firm. Twitter mam ułatwiać nam dotarcie do jak najszerszej grupy osób.
  3. Google + jest to serwis, który dopiero zyskuje na znaczeniu. Jest dobrym sposobem na poprawę SEO oraz na zwiększenie rankingu w wyszukiwarce Google. Dodatkowo przez wiele firm jest uznawany za kanał służący do prowadzenia profesjonalnych rozmów.

Skąd czerpać wiedzę?

Dodatkowych informacji mogą nam udzielić wszelkie firmy zajmujące się marketingiem internetowym. Dobrym sposobem jest także indywidualne zdobywanie wiedzy na przykład za pośrednictwem blogów, jak choćby AdNext. Prócz social marketingu pokazują wiele ciekawych i innowacyjnych, jak choćby sieci afiliacyjne i możliwości ich wykorzystania w promocji w internecie.

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Internet