Nexus 11 z Exynos 5410 Octa. Google i Samsung kontynuują współpracę

nexus-10

Słaba sprzedaż Nexusa 10, opartego na procesorze Samsunga nie powinna nikogo dziwić, jako, że cena produktu wydawała się być zawyżona w stosunku do jego parametrów technicznych. Tymczasem zagraniczne media donoszą, że obie firmy – Google i Samsung – planują wprowadzić na rynek następcę „dziesiątki”, z nowym 8-rdzeniowym procesorem Exynos 5410 Octa, znanym również pod nazwą Cortex-A7/-A15. Procesor z fabryki Samsunga to dokładnie ten sam, który wykorzystano przy produkcji Galaxy S4.

Informacji na temat specyfikacji nowego Nexusa jest wciąż bardzo niewiele. Tablet ma zostać wyposażony w 11-calowy ekran Super PLS TFT i dwie kamery, frontową – 2Mpx do wideorozmów i tylną – 8Mpx. Slot microSD ma zapewnić obsługę kart o pojemności do 64GB.

Inne szczegóły dotyczące Nexusa 11 nie zostały oficjalnie podane, nie wiadomo też kiedy można spodziewać się premiery tabletu. Pod uwagę można brać Google I/O 2013, które rozpoczyna się już 15 maja, lecz bardziej prawdopodobne jest, że model pojawi się dopiero jesienią tego roku.

Źródło

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Hardware Tablety