Kierunki rozwoju Polskich e-Sklepów

Trudno o drugą tak dynamicznie rozwijającą się branże, jak eCommerce. Od kilku lat niemal każdy miesiąc czy nawet tydzień przynoszą nowe rozwiązania, które wyznaczają trendy i nowe kierunki rozwoju. W obszarze systemów płatności powiemy m.in. o płatnościach mobilnych, czy międzynarodowych. Tym samym o globalnym zasięgu serwisów i sklepów online. Internet zmniejsza odległości, standardem stają się zaawansowane systemy logistyczne i płatnicze, ale i ostra, bezpardonowe konkurencja – to wszystko codzienność e-sprzedawców. Czego należy się spodziewać po rozwoju branży?

platnosci_miedzynarodowe_img

Smartfon to podstawa

Technologie mobilne zdominowały dyskusję w branży eSklepów. Ten niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek wymusił na wszystkich dostosowanie się do potrzeb klienta. Jak mówi mówi socjolog, dr Ewelina Jurczak: Dziś już wiemy, że aby zachować konkurencyjność serwisy i sklepy online muszą umożliwiać realizacje płatności z poziomu urządzeń mobilnych (od smartfona po tablet). Społeczeństwo informacyjne, którego część stanowimy ceni sobie możliwość usprawniania swojego życia chętnie korzystając z rozwiązań technologicznych. Tablet, czy smartfon nie tylko są bardzo intuicyjne w obsłudze, ale w przeciwieństwie do komputerów pozwalają na korzystanie z nich w dowolnym miejscu i czasie. Innymi słowy stały się swoistym symbolem wygody i komfortu. Cenimy sobie czas, a z nimi zakupy i płatności online możemy zrealizować wracając z pracy np. w środkach komunikacji miejskiej, czy w porze lunchu przy dobrej kawie.

Po drugie – globalizacja

Globalny dostęp do usług i towarów sprawiły, że konieczne są uniwersalne, międzynarodowe rozwiązania. Granice przestały mieć znaczenie, gdy wysyłka towarów na całym świecie stała się prosta i niezbyt kosztowna. Jakie wymusza to rozwiązania? W płatnościach online widać wyraźnie, że tradycyjne przelewy i płatności za pobraniem są systematycznie wypierane przez systemy, które realizują szybkie płatności online jak Dotpay. Jak podkreśla dr Jurczak: Można założyć, że wybierane są one ze względu na ograniczoną ilość kroków koniecznych do wykonania w procesie płatności. Innym powodem mogą być udostępniane przez operatorów szybkich płatności usługi jak Płatności Międzynarodowe pozwalające na realizacje płatności w różnych walutach na arenie międzynarodowej  – dodaje socjolog, dr Ewelina Jurczak

Globalne systemy wymagają globalnych płatności

Rozwój globalnych dostaw wymusił przemiany w systemach płatności. Jak działają płatności międzynarodowe Dotpay? System obejmuje trzy modele

1) Możliwość przyjmowania przez e-sklep wpłat w różnych walutach

2) Obsługa transakcji w modelu eDCC, pozwalająca na przyjmowanie płatności w walucie instrumentu płatniczego (karty)

3) SEPA – dodatkowy kanał płatności umożliwiający przyjmowanie przez e-sklep płatności w EURO.

Liczne korzyści tej usługi to możliwość przyjmowania przez e-sklep wpłat w różnych walutach, co ma bezpośredni wpływ na zasięg, znacznie ułatwia klientom płatność, powiększając ich zaufanie do sprzedawcy. To wszystko sprawia, że wykorzystanie podstawowego obecnie trendu – czyli zmiany lokalnych przedsiębiorstw w prawdziwie globalne, internetowe firmy.

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności